نشست شورای راهبردی پردیس های دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۱ کد : ۸۵۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۹۷
نشست شورای راهبردی پردیس های دانشگاه تبریز برگزار شد

نشست شورای راهبردی پردیس های خودگردان دانشگاه تبریز با حضور جمعی از اعضای حقوقی و حقیقی آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدتقی اعلمی قائم مقام و معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز، در این آیین با اشاره به فلسفه شکل گیری پردیس دانشگاه تبریز در منطقه ارس(جلفا) گفت: ما باید از تمامی ظرفیت های خود برای توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی بهره گیری کنیم و از این رو  امید می رود پردیس دانشگاه تبریز با تیم مدیریتی جدید و جذب دانشجو در رشته های مختلف بیش از گذشته فعال باشد.

وی جذب دانشجویان خارجی را از جمله رسالت پردیس های دانشگاه تبریز برشمرد و یادآور شد: امروزه در دانشگاه تبریز و پردیس های آن ظرفیت بسیاری برای جذب دانشجویان خارجی فراهم شده که با تجهیز و تکمیل زیرساخت ها می توان موفق عمل کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع دانشگاه تبریز، با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز در سال های اخیر در جذب دانشجویان خارجی موفق عمل کرده است، تصریح کرد: در چند سال گذشته تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه  کمتر از 10 نفر بود که این تعداد امروزه به بیش از 250 نفر رسیده است.

دکتر سید صمد حسینی رئیس پردیس های دانشگاه تبریز نیز در این آیین با ارایه گزارشی گفت: دانشگاه تبریز با پشتوانه بیش از 70 ساله سابقه موثر در زمینه آموزش و پژوهش و در راستای پاسخ به تقاضای روزافزون داوطلبان تحصیلات عالی در داخل و خارج از کشور و با توجه به برنامه ریزی بلند مدت علمی، آموزشی و پژوهشی خود، پردیس بین المللی ارس را در سال 1388 به صورت رسمی راه اندازی کرده است.

به گفته وی در پردیس ارس پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در 4 رشته آغاز و این تعداد در حال حاضر با افزایش رشته ها به حدود 40 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 7 رشته در مقطع دکتری رسیده است.

رئیس پردیس های دانشگاه تبریز اضافه کرد: پردیس خودگران تبریز نیز در سال 92 راه اندازی شده که در حال حاضر در حدود 140 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 8 رشته در مقطع دکتری دانشجو پذیرش می کند.

به گفته وی در حال حاضر نزدیک به یک هزار و 200 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در پردیس های دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.

همین گزارش حاکی است: جلسه شورای راهبردی پردیس های دانشگاه تبریز با محوریت بررسی تعیین شهریه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و نحوه پذیرش دانشجو و ... برگزار شد.

 


نظر شما :