در رتبه بندی تایمز؛ دانشگاه تبریز رتبه دوم دانشگاه های جامع کشور را به خود اختصاص داد

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۰ کد : ۶۷۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۶۱۱۳


بر اساس اعلام رتبه بندی تایمز دانشگاه تبریز رتبه دوم دانشگاه های جامع کشور را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز با اعلام اینکه پایگاه تایمز از سال 2013 اقدام به رتبه بندی دانشگاه های آسیایی می نماید، گفت: بر اساس اعلام این پایگاه در سال 2018 نیز دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم دانشگاه های جامع کشور را کسب نموده است.
رییس دانشگاه تبریز افزود:  همچنین در این رتبه بندی، دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه های صنعتی انوشیروانی بابل، شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت و تهران رتبه هفتم کشوری در میان دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رتبه هشتم را در بین کل دانشگاهها اعم از وزارت علوم و  وزارت بهداشت به خود اختصاص داده است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی، با اشاره به اینکه  رتبه جهانی دانشگاه تبریز  601 تا 800 است، اضافه کرد: نمرات دانشگاه تبریز از نظر استنادات 51/9، از نظر درآمد از صنعت 33/4، از چشم انداز بین المللی 18/9، از پژوهش 13/7 و از تدریس 15/6 می باشد.
وی خاطر نشان کرد: روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه ها است که از 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین المللی بهره جسته است.
یادآور می شود: رتبه فعلی دانشگاه تبریز در تایمز 148 ارزیابی شده است.


( ۲۶ )

نظر شما :