اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد دانشگاه تبریز/ آغاز ثبت نام ۲۰ خرداد

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۴ کد : ۱۱۸۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۴

 

 

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد این دانشگاه برای سال تحصیلی 1400-1399 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حمید احمدی در این ارتباط در خصوص فراخوان ثبت نام جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال تحصیلی آتی گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس «آئین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، در سال تحصیلی 1400-1399 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

به گفته وی، متقاضیان بهره مندی از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 1400-1399، می توانند از تاریخ 20 خرداد لغایت 20 تیر امسال با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، موسوم به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir، نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید نیست، یادآور شد: بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی را که بالاترین امتیاز را از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند، از طریق سامانه سینا اعلام خواهد کرد.

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز افزود: دانشجویان مستعد می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات نحوه ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه سینا، به وب سایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان به آدرس dotsa.tabrizu.ac.ir مراجعه نمایند. 

دکتر احمدی همچنین درخصوص جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می کند که از آن جمله آنها می توان به اعتبار آموزش یاری، اعتبار همکاری علمی- اجرایی، اعتبار فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی/ کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، راتبه دانشجویی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی/ فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد.

بر پایه همین گزارش، تعداد دانشجویان دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی 99-1398 مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند، مجموعاً 58 نفر است. ضمناً تعداد دانشجویان مشمول این جوایز در سال های تحصیلی 98-1397 و 97-1396 به ترتیب 48 و 19 نفر بوده است. از این رو مشاهده می شود تعداد دانشجویان برگزیده دانشگاه تبریز در سال تحصیلی جاری، نسبت به مدت مشابه دو سال تحصیلی گذشته روندی صعودی داشته و به ترتیب 10 و 39 نفر افزایش داشته است.


( ۳ )

نظر شما :