تجلیل از دانشجویان نخبه و نام آور در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز/ دانشگاه ها پیشگام در تحولات جامعه

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۴ کد : ۱۰۸۰۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۶۸۳

 

به مناسبت روز دانشجو از تعدادی دانشجویان نخبه و نام آور دانشگاه تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز، در این آیین که به مناسبت روز دانشجو به همراه تعدادی از دانشجویان نخبه این دانشگاه در صحن علنی شورا حاضر شده بود، با بیان اینکه دانشگاه ها همیشه و در همه حال در تحولات و رویدادهای مختلف جامعه به نوعی پیشگام سایر دستگاه ها و نهادها بوده اند، تصریح کرد: نمونه بارز این امر حرکت دانشجویان در 16 آذر 1332 است که دانشجویان برای آزادی و استقلال کشورمان قیام کردند.

وی در ادامه نقش دانشگاهیان را در عرصه های مختلف جامعه تعیین کننده و مهم بیان کرد و افزود: امروزه دانشگاه ها برای تدوام حیات خودشان در کنار پرداختن به آموزش و پژوهش، باید با توجه به نیاز جامعه حرکت نمایند که به آن دانشگاه های نسل سوم و چهارم می گویند که در حوزه کارآفرینی و حرکت در مرزهای دانش پیشگام هستند.

 رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: در حال حاضر می توان بسیاری از مشکلات و چالش های کشور را در بخش های مختلف به کمک دانشگاهیان حل کرد، به شرط اینکه مسئولان و جامعه به دانشگاهیان ایمان و باور داشته باشند.

دکتر مجیدی اضافه کرد: امروزه مسیر توسعه جامعه از دانشگاه است و از این رو باید دیوار بین دانشگاه و جامعه برداشته شود.

یادآور می شود: در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز امروز از تعدادی دانشجویان نخبه و نام آور دانشگاه تبریز تجلیل بعمل آمد.

 


( ۱۱ )

نظر شما :