جلسه اعضای شورا، هیات ممیزه، شورای صنفی و نماینده ایثارگران دانشگاه تبریز با حضور دکتر غلامی وزیر علوم

۰۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۰ کد : ۹۹۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۷۹

جلسه اعضای شورا، هیات ممیزه، شورای صنفی و نماینده ایثارگران دانشگاه تبریز ظهر امروز با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تالار شهید باکری این دانشگاه آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست ضمن اظهار خرسندی از حضور در دانشگاه تبریز گفت: امروزه با توجه به تحریم های که دشمنان این نظام علیه ملت ایران در حوزه های مختلف تحمیل کرده، در این راستا مشکلاتی را در بخش های مختلف از جمله در دانشگاه ها بوجود آورده که با همدلی و همکاری جدی خانواده بزرگ دانشگاهیان کشور، می توان گام های موثر و اساسی در حل این مشکلات برداشت.

دکتر منصور غلامی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح ساماندهی و آمایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور گفت: کارهای کارشناسی و برنامه ریزی اساسی در این زمینه صورت گرفته که با شفاف سازی و تنویر افکارعمومی در زمینه مزایا و اهداف این طرح می توان گام های تعیین کننده ای در این خصوص انجام داد.

وزیر علوم در بخش دیگر سخنان خود مشارکت بیشتر دانشگاه ها با پژوهشگاه ه،ا برای جذب دانشجو و همکاری پژوهشی ضروری بیان کرد و افزود: فعالیت های ارزنده و خوبی در خصوص تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صورت گرفته و در این راستا اکثر مدیران و شاغلانی که در حال حاضر مشغول به فعالیت در کشور هستند، جزء فارغ التحصیلان همین دانشگاه ها هستند و برای تحقق این امر در صورت نیاز سنجی دانشگاه ها و همکاری سایر وزارت خانه ها و سازمان ها شاهد اشتغال بیشتر خواهیم شد.

وی در خاتمه یادآور شد: این وزارت خانه همچنین در زمینه آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی، امور رفاهی، جلوگیری از خرید و فروش پایان نامه ها و پرداخت متمرکز حقوق کارکنان قراردادی دانشگاه ها اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

دکتر میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز نیز در این آیین با تاکید بر اینکه کشور ما در طول چهل سال اخیر مشکلات و تهدیدات متعددی را سپری کرده است و در حال حاضر نیز با انواع تحریم ها و تهدیدها از سوی دشمنان این انقلاب روبرو است، اظهار داشت: به تبع  این تحریم ها در حال حاضر با برخی مشکلات اقتصادی روبرو هستیم که عوارض آن بخش های مختلف کشور از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را نیز تحت شعاع قرارداده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در اکثرا کشورهای دنیا دانشگاه ها و مراکز آموزشی کمتر از پیامد های تغییرات اقتصادی متضرر می شوند، تاکید کرد: متاسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی اخیر دانشگاه های کشورمان نیز با مشکلاتی مواجه  شده اند که امید است در آینده نزدیک با حمایت مسئولان و کسب منابع درآمدی جدید شاهد پیشرفت دانشگاه ها باشیم.

رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: ما باید در حد توان با توجه به ظرفیت های که در کشورمان در بخش های مختلف از جمله در دانشگاه ها است، به بهترین شکل برای خنثی کردن توطئه دشمنان بهره مند بشویم و برای شکوفایی همه جانبه کشورمان تلاش بکنیم.

همین گزارش حاکی است؛ در این آیین همچنین جمعی از اعضای شورا، هیات ممیزه، شورای صنفی و نماینده ایثارگران این دانشگاه به نمایندگی به ارایه نکته نظرات و دیگاه های خود پرداختند و در ادامه وزیر علوم به تعدادی از سوالات و دیگاه ها پاسخ داد.

لازم به ذکر است؛ صبح امروز همچنین با حضور وزیر علوم واحد فرآوری شیر و محصولات لبنی با ظرفیت تولید یک تن در ساعت با اعتباری بیش از سه میلیارد تومان (از محل کمک‌های خیرین و منابع داخلی) در محل خلعت پوشان به بهره برداری رسید و عملیات عمرانی سیستم تصفیه آب قنات با ظرفیت تصفیه آب قنات 200 مترمکعب برای مصارف بهداشتی نیز آغاز شد.

روز گذشته نیز سیستم آشپزخانه تمام صنعتی و ساختمان مرکزی حراست دانشگاه تبریز با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر پور اصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مسئولان با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده بود.

گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی دانشگاه تبریز، بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دیدار با دانشگاهیان و مسئولان آذربایجان شرقی به این استان سفر کرده است.

 


( ۱ )

نظر شما :