دیدار رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با رئیس دانشگاه تبریز

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۴ کد : ۸۸۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۱۳

 

دکتر رمضان کورکماز رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز به منظور بررسی و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز با دکتر میر رضا مجیدی رئیس این دانشگاه دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رئیس دانشگاه تبریز در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران با کشور برادر و همسایه ترکیه اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه در بین کشورهای منطقه از ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف از جمله تولید علم و فناوری برخوردار هستند که باید از این پتانسیل ها برای توسعه پایدار دو کشور بهره مند شد.

دکتر میر رضا مجیدی در ادامه ضمن معرفی ظرفیت های دانشگاه تبریز در بخش های مختلف بر سیاست راهبردی دانشگاه جهت حضور در عرصه های علمی بین المللی تاکید کرد و خواهان استفاده از ظرفیت اتحادیه دانشگاه های قفقاز جهت گسترش همکاری‌های علمی با کشور ترکیه به خصوص در شرایط فعلی سیاسی شد.

دکتر رمضان کورکماز رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز هم در این دیدار ضمن علاقمندی زیاد به همکاری با دانشگاه تبریز از جانب دانشگاه های عضو این اتحادیه بر استفاده از ابزار علم و دیپلماسی علمی به عنوان ابزار بسیار کارآمد برای نزدیک کردن ملت ها به خصوص دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه اضافه کرد: دانشگاه های ترکیه آماده هرگونه توسعه همکاری مشترک با دانشگاه های ایران و به ویژه با دانشگاه تبریز است.

 رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در خاتمه همبستگی دو ملت برادر و دوست را در شرایط کنونی که آمریکا فشار ظالمانه زیادی بر کشور ایران و نیز حتی ترکیه وارد می کند ضروری بیان کرد.

دکتر سعید شجاعی مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز نیز با اشاره به اهداف سفر و دیدار رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با رئیس دانشگاه تبریز گفت: این دیدار بیشتر به منظور بررسی، مذاکره و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این اجلاس اواخر فروردین ۹۸ و با حضور برخی از روسای دانشگاه های ایران برگزار خواهد شد، اظهار داشت: اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه  به میزبانی دانشگاه تبریز فرصتی برای تعمیق روابط علمی ایران و دانشگاه های ترکیه در زمینه تبادل دانشجو و استاد و به خصوص استفاده از ظرفیت ها و امکانات طرفین است.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اتحادیه دانشگاه های قفقاز ۱۶۴ عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد که دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است، تصریح کرد: همچنین نمایشگاهی برای معرفی توانمندی‌های دانشگاههای ترکیه حاضر در این اجلاس پیش بینی شده است.

 


( ۶ )

نظر شما :