در رتبه بندی ISC؛ دانشگاه تبریز در بین دانشگاه های برتر کشور قرار گرفت

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۲ کد : ۷۲۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۶۴


در آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دانشگاه تبریز در بین دانشگاه های برتر کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: گروه رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برای هفتمین سال متوالی، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور را رتبه بندی کرده که در دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جامع کشور رتبه پنجم را بدست آورده است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه این رتبه بندی بر اساس عملکرد سال 96-1395 بوده است، افزود: در این رتبه‌بندی 182 دانشگاه و موسسه پژوهشی دولتی با 26 شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌ المللی، تسهیلات - امکانات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی و صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.
به گفته وی 81 دانشگاه از دانشگاه‌های جامع کشور در رتبه بندی سال 96-1395 حضور داشته‌اند که در این میان دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، کاشان و بوعلی سینا به ترتیب در جایگاه‌های اول تا دهم جدول قرارگرفته اند.
وی با اشاره به روند این رتبه بندی نیز خاطر نشان کرد: در رتبه‌بندی منتشر شده بخشی از اطلاعات توسط دانشگاه‌ ها و موسسات و از طریق پرسشنامه الکترونیکی گروه رتبه‌بندی گردآوری شده و  بخشی دیگر از اطلاعات مورد نیاز رتبه‌ بندی که پژوهش محور بودند توسط کارشناسان گروه رتبه‌بندی ISC از پایگاه‌های اطلاعاتی WoS وISC تهیه شد.
همین گزارش حاکی است: رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها و موسسات پژوهشی کشور از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  از سال 1389 با 101 دانشگاه  آغاز شده است و امسال 182 دانشگاه در پنج حوزه دانشگاههای جامع، صنعتی، مراکز پژوهشی، هنر و علوم پزشکی رتبه بندی شده اند.


( ۵ )

نظر شما :