جمعی از دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدند

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۳ کد : ۶۸۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۲۶


طی آیینی دانشجویان خارجی  فارغ التحصیل شده دانشگاه تبریز، دانشنامه خود را دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز در این آیین با بیان اینکه توسعه همکاری علمی با دانشگاه های جهان از جمله برنامه های راهبردی این دانشگاه است، گفت: مبادله استاد، دانشجو، اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک و اجرای دیگر برنامه های علمی، فرهنگی و اجتماعی با دانشگاه های دنیا بویژه منطقه و جهان اسلام از اولویت های دانشگاه تبریز برای رشد توسعه همکاری بین المللی است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی افزود: وجود اشتراکات فرهنگی و دینی در بین کشورهای منطقه و علی الخصوص جهان اسلام ظرفیت مناسبی را برای توسعه همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه های این کشورها فراهم نموده است که باید از این پتانسیل برای توسعه همکاری فی مابین بهره مند شد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در عصر امروز دیپلماسی علمی در مقایسه با سایر دیپلماسی ها همچون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بهترین شیوه توسعه همکاری ها به حساب می آید، تصریح کرد: دانشگاه تبریز جزو دانشگاه هایی است که برای ارتقاء به تراز بین المللی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزیده شده است لذا  جذب دانشجویان غیر ایرانی هم در این راستا صورت می گیرد.
 رییس دانشگاه تبریز در ادامه یادآور شد: شما دانشجویان غیر ایرانی، سفیران کشورمان در عرصه های مختلف هستید و باید این پیام را منتقل سازید که ایران کشوری طرفدار آرامش، امنیت و طلح در جهان است.
دکتر حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این آیین با ارایه گزارشی از روند جذب و اقدامات رفاهی و خدماتی برای دانشجویان غیر ایرانی گفت: در حال حاضر ۶۳ دانشجو غیرایرانی از ۱۳ کشور از جمله ترکیه، عراق، سوریه، لبنان، آذربایجان، یمن، تاجیکستان، سنگال، اوگاندا، نیجریه در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
به گفته وی از این تعداد دانشجویان 6 نفر در رشته های مهندسی کامپیوتر و کشاورزی فارغ التحصیل شدند.
معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در خصوص دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه گفت: ایجاد اداره امور دانشجویان غیرایرانی، تشکیل شورای راهبردی و شورای اجرای امور دانشجویان غیرایرانی، ارتقای امکانات رفاهی و خدماتی برای این دانشجویان، برگزاری مسابقات ورزشی، ایجاد مرکز زبان و ... از جمله این برنامه ها است.
خاطر نشان می شود: در نیم سال اول تحصیلی 97-96، 6 نفر از دانشجویان خارجی فارغ التحصیل و دانشنامه دریافت کردند.

 


( ۱ )

نظر شما :