جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه تبریز برگزار شد

۲۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۷۰۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۸

 

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه تبریز با حضور رییس دانشگاه تبریز، رئیس استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، معاون پشتیبانی و توسعه منابع، معاون فرهنگی و اجتماعی، معاون دانشجویی ، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله زاده رییس دانشگاه تبریز در این جلسه با بیان اینکه جلسات شورای اقامه نماز دانشگاه باید ماهانه و به طور منظم برگزار شد، گفت: با برنامه ریزی، تکمیل برخی زیرساخت ها و رفع موانع می توان در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز گام های موثری برداشت.
وی افزود: اقامه نماز به صورت نماز جماعت در دانشگاه باید گسترده و به بهترین شکل و شیوه و در مکان مناسب برگزار شود و در این راستا نیز ضروری است زیرساخت ها لازم فراهم شود.
حجت الاسلام محمد انوری رئیس استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این جلسه با ارایه گزارشی در راستای  ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه و در ادامه با اشاره به دستور جلسه امروز گفت: این جلسه بیشتر به منظور بررسی آیین نامه ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، ارایه دستورالعمل جدید جذب و ساماندهی ائمه جماعات دانشگاه، ارایه گزارش وضعیت نمازخانه ها و خوابگاه ها، بررسی راهکارهای جذب مخاطب نمازهای جماعت و بررسی شاخص های ارزیابی ستاد اقامه نماز استان برگزار می شود.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه و اهمیت نماز در جامعه گفت: افراد در طول فعالیت روزمره خود یک سری وظایف و اموری انجام می دهند که از جمله آنها برپایی اقامه نماز، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از منکراست که افراد در صورت پرداختن به این گونه مسایل است که عاقبت بخیر و سعادتمند می شود.
وی اضافه کرد: مسئولان دانشگاه ها با برنامه ریزی و تدوین برنامه های مختلف و تامین زیرساخت های لازم باید بیش از اینها در راستای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نمازحرکت نمایند.
لازم به ذکر است؛ همچنین در این جلسه، همچنین دکتر رضا محمدی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع، حجت الاسلام دکتر سعید علیزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر حسین امامعلی‌پور معاون دانشجویی ، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریزبا ارایه دیدگاه ها  و راهکارهای خود، در راستای هر چه بیشتر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه اعلام آمادگی کردند.

 

 


( ۱ )

نظر شما :