در دیدار اعضای بسیج دانشجویی با رئیس دانشگاه تبریز مطرح شد: ضرورت استفاده از ظرفیت بالای دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی

۰۹ تیر ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۳ کد : ۱۶۸۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۰۹

 

نشست گفت‌وگو محور با رویکرد مطالبه‌گری پاسخ‌گویی و ترویج دستاورد با حضور رییس دانشگاه تبریز و اعضای تشکل بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله زاده با بیان اینکه برگزاری این جلسات عملیاتی نمودن فرمایشات رهبر معظم انقلاب است، اظهار کرد: جوانان و دانشجویان فعال در تشکل‌های دانشجویی بدون هیچ ادعایی فعالیت می‌کنند و نباید نگرش ما نسبت‌به مسائل اجتماعی و فرهنگی، دستوری باشد و باید به‌جای ایجاد مانع بر سر راه دانشجویان از مطالبات و خواسته‌های این عزیزان استقبال کنیم.

وی ادامه داد: ما در بحث تشکل‌های دانشجویی به‌ویژه در مورد بسیج دانشجویی با هیچ‌کس شوخی نداریم و همه ما اعم از کارکنان و مسئولین دانشگاه در کنار بسیج هستیم، چراکه همه ما مدیون شهدا هستیم و همه‌ی ما باید توجه داشته‌باشیم که فرصت خدمت همیشه مهیا نیست و باید از این فرصت به‌نحو احسن استفاده کنیم و بدانیم که این دوران، دوران خدمت است.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به بحث حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: ما باید با نگرش علت و معلولی به‌این موضوع نگاه کنیم چراکه دشمن اکنون در صحنه حاضر بوده و به‌شدت بر روی شناخت، معرفت و ایمان جوانان کار می‌کند، لذا بر اساس تصمیمات اتخاذشده از سال بعد رعایت تمامی پروتکل‌های حجاب و عفاف در محیط دانشگاه الزامی بوده و مسئولین مربوطه نیز در این موضوع با نرمی و ملایمت برخورد خواهند کرد.

وی، کاهش بروکراسی‌های اداری را یکی از اهداف مدیریت دانشگاه تبریز عنوان کرد و افزود: برای کاهش مشکلات موجود در امور اداری از شما می‌خواهم موارد را به‌صورت مصداقی به ما گزارش دهید تا ما برخورد کنیم و در خصوص بودجه‌ی فرهنگی نیز تاکید می‌کنیم که بودجه‌ی فرهنگی خط‌قرمز ما است و بعد از تخصیص بودجه‌ی سال جدید برای دانشگاه، سه درصد از بودجه‌ی کل دانشگاه را به بخش فرهنگی اختصاص خواهیم داد.

 

حجاب و عفاف مهم‌ترین دغدغه‌ی دانشجویان انقلابی

محمدرضا سبزی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز نیز با بیان اینکه موضوع حجاب و عفاف یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان انقلابی محسوب می‌شود، گفت: خوشبختانه اکنون یک تیم مدیریتی کاملا انقلابی در دانشگاه تبریز مستقر است و ما نیز آمادگی خود را در راستای اجرای پروتکل‌های حجاب و عفاف در دانشگاه اعلام می‌کنیم.

براساس این گزارش، ایجاد بازارچه‌ی دانشجویی دائمی در دانشگاه، انتقاد از بروکراسی اداری دانشگاه، ضرورت تجهیز و مکان‌یابی مناسب برای پایگاه‌های بسیج دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، بالابردن کیفیت تدریس اساتید، لزوم رعایت توازن در هزینه‌های دانشگاه، رسیدگی به وضعیت کتابخانه‌های دانشکده‌ها، کیفیت غذای سلف‌های دانشجویی و طولانی بودن روند ارسال موضوع به شورای فرهنگی دانشگاه، از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه از سوی اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز مطرح شد.

این برنامه گفتگو محور که به همت مدیریت روابط عمومی دانشگاه تبریز اجرا می شود، هفته های آینده نیز برای تشکل ها و گروه های مختلف دانشجویان ادامه خواهد داشت.


( ۸ )

نظر شما :