راه اندازی آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی ثبت پتانسیل های میدانی مغز در دانشگاه تبریز

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۰ کد : ۱۵۱۳۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۳
رشته علوم شناختی ، حدود دو دهه پیش با پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه تبریز ایجاد شد و این مرکز آموزشی به لحاظ قدمت، دومین موسسه آموزشی مجری دوره دکتری در رشته علوم شناختی در سطح وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فن آوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد.

 

آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی ثبت پتانسیل های میدانی مغز با حمایت معاونت پژوهشی و مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز راه اندازی شد.
دکتر رحیم بدری گرگری، معاون پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی با اعلام این خبر گفت: آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی حیوانی ثبت پتانسیل های میدانی مغز با حمایت معاونت پژوهشی و مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز و همچنین ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف گسترش فعالیت های پژوهشی در زمینه مکانیسم های فرآیندهای شناختی درسطح شبکه های مغزی و نیز توسعه متوازن مسیرهای تحقیقاتی رشته علوم شناختی با استفاده از مطالعات پایه و کاربردی درمدل های حیوانی درگروه علوم اعصاب شناختی، در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی در قالب آزمایشگاه همکار آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز ایجاد و راه اندازی شد.
به گفته وی با فعالیت این آزمایشگاه پژوهشی و بهره گیری از ابزارها و تجهیزات تخصصی، امکان جراحی ، ثبت و تحریک الکتریکی همزمان از چندین ناحیه مغزی در این مرکز فراهم شده است.
 دکتر بدری با بیان اینکه تمامی تجهیزات و دستگاه های نصب و مورد بهره برداری در این آزمایشگاه توسط متخصصان داخلی طراحی ، تولید و در آزمایشگاه نصب و راه اندازی شده است، اضافه کرد: رشته علوم شناختی ، حدود دو دهه پیش با پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه تبریز ایجاد شد و این مرکز آموزشی به لحاظ قدمت دومین موسسه آموزشی مجری دوره دکتری در رشته علوم شناختی در سطح وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فن آوری و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: به منظور تربیت و تامین نیروهای کارآمد و متخصص در حوزه علوم اعصاب و شناختی،  دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری سالانه بطور متوسط ۳۳ دانشجو پذیرش دارد.

 


نظر شما :