آئین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۶ کد : ۱۳۰۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۲۳

آئین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حمید احمدی، دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در این خصوص با بیان اینکه دانشجویان نخبه به عنوان بخش مهمی از سرمایه‌ ملی در به ثمر رسیدن برنامه‌های توسعه علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، گفت: در این ارتباط به منظور ایجاد بستری مناسب برای شناسایی، حمایت و تشویق دانشجویان مستعد و متعاقباً هدایت این استعدادهای درخشان به سمت اولویت‌های راهبردی کشور، دانشگاه تبریز برای چهارمین سال پیاپی، در قالب برگزاری جشنواره ای دانشجویی، جایزه ای تحت عنوان جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) را به حائزین شرایط اعطا می کند.

به گفته وی دانشجویان شاغل به تحصیل و همچنین دانش آموختگانی که در سال 98 فارغ التحصیل شده اند، مشروط بر این که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از 10 دانشگاه منتخب استان آذربایجان شرقی شامل دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه مراغه، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور (واحدهای استان آذربایجان شرقی)، دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای استان آذربایجان شرقی) و دانشگاه جامع علمی- کاربردی (واحدهای استان آذربایجان شرقی)  سپری نموده باشند، تا 29 مهر 98 فرصت داشتند نسبت به تهیه و ارسال مدارک جهت شرکت در این رقابت اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: مجموعاً 322 پرونده توسط دبیرخانه جایزه مستقر در گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز وصول شد که از این تعداد، 183 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، 87 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و 52 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی بود.

دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در ادامه با تاکید بر اینکه هیأت داورانی متشکل از 83 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های تبریز، علوم پزشکی تبریز، صنعتی سهند و شهید مدنی آذربایجان، بررسی پرونده های واصله را بر عهده داشتند، تصریح کرد: نحوه امتیازدهی به سوابق مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری متقاضیان بر مبنای شیوه نامه اجرایی چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی که توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تدوین و به تصویب هیات رئیسه دانشگاه رسیده بود، انجام گرفته است.

به گفته وی بنا به اظهارات دبیر چهارمین دوره این جایزه، نهایتاً 100 نفر از دانشجویان به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند که از این تعداد، 44 نفر در مقطع دکتری تخصصی، 34 نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و 22 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده اند.

همین گزارش حاکی است؛ مراسم تجلیل از نفرات برگزیده، هفتم دی ماه 99 برگزار می شود و در این ارتباط نیز به منظور رعایت پروتکل های اعلامی توسط ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، این آئین به شکل غیر حضوری و از طریق ویدئوکنفرانس آنلاین برگزار خواهد شد. از دانشجویان برگزیده با اهدای لوح سپاس، تندیس افتخار و جایزه نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد. مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات منتخب، سه میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال است که توسط آقای علی پولاد تقبل شده است.


( ۹ )

نظر شما :