انتخاب اساتید دانشگاه تبریز به عنوان اساتید پیشکسوت IEEE Iran Section

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۸ کد : ۱۲۸۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۰۶

 

موسسه مهندسین برق و الکترونیک IEEE Iran Section ، دو نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز را به عنوان استاد پیشکسوت مهندسی برق در زمینه پژوهش و آموزش برگزید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، موسسه مهندسین برق و الکترونیک IEEE Iran Section ، دکتر  سید حسین حسینی و دکتر محمد رضا فیضی اساتید دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز را به ترتیب به عنوان اساتید پیشکسوت مهندسی برق در زمینه پژوهش و آموزش انتخاب کرد.

یادآور می شود؛ در همین ارتباط در گردهمایی سالیانه بخش ایران موسسه بین المللی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) که امسال یازدهمین دوره آن به صورت مجازی اخیرا برگزار شده بود از برگزیدگان حوزه های مختلف آن تقدیر بعمل آمده بود.

بر پایه همین گزارش؛ IEEE مخفف عبارت انگلیسی The Institute of Electrical and Electronics Engineers  است که معادل فارسی آن به صورت «مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک» ترجمه شده است.

این مؤسسه، یک سازمان بین‌المللی حرفه‌ای و ناسودبر است که هدف آن کمک به پیش‌برد فناوری در حوزه‌های وابسته به مهندسی برق و به صورت گسترده در سراسر جهان است. هم اکنون این مؤسسه بیش از ۴۰۰ هزار نفر عضو از ۱۶۰ کشور جهان دارد که این رقم، بالاترین شمار اعضا از هر سازمان حرفه‌ای دیگری در حیطه مهندسی برق است.

 

 


( ۱ )

نظر شما :