انتخاب مقاله مروری دکتر عابر به عنوان یکی از مقاله های پربازدید

۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۴ کد : ۱۱۸۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۴

 

مقاله دکتر سهیل عابر عضو هیات علمی دانشکده شیمی به عنوان مقاله با تعداد دانلود بالا (TOP DOWNLOADED PAPER) در سال‌های 2019-2018 در ژورنال CLEAN - Soil, Air, Water معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، این مقاله با عنوان:

 Polyoxometalates and Their Composites as Photocatalysts for Organic Pollutants Degradation in Aqueous Media—A Review

یک مقاله مروری است که با همکاری دانشجویان وی( فاطمه مهدیزاده و رامین دهقانی) به چاپ رسیده است.

در این مقاله به بررسی کاربرد ترکیبات پلی اکسومتالات و کامپوزیت‌های آنها به عنوان فتوکاتالیست در تخریب آلاینده‌های آلی در محیط آب پرداخته شده است.

پلی اکسومتالات‌ها دسته‌ای از ترکیبات معدنی هستند که دارای ساختارهای مولکولی از کاتیون‌های فلزی عناصر واسطه مانند  W ، Mo ، Ta ، Nb، و V در بالاترین حالت اکسایش خود بوده و قادرند کلاسترهای آنیون اکسیژن فلز واسطه را تشکیل دهند. پلی‌اکسومتالات‌ها به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد ساختاری، شیمیایی، الکترونی، پایداری حرارتی، و پایداری در محلولهای آبی و آلی، دارای کاربردهای فراوانی در زمینه‌های مختلف هستند.

یادآور می شود: دکتر سهیل عابر از سال 1382 به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تبریز مشغول به فعالیت بوده و در سال 1393 به درجه استادی ارتقا یافته است. وی تاکنون راهنمایی 6 رساله دکتری و 28 پایان‌نامه کارشناسی ارشد را بر عهده داشته و 70 مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رسانده است. وی سابقه فعالیت به عنوان مدیر گروه شیمی کاربردی و نیز دبیر کمیته HSE معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را دارا بوده و هم‌اکنون مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز است.


( ۸ )

نظر شما :