به همت متخصصان دانشگاه تبریز؛ محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در این دانشگاه تولید شد

۰۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۶ کد : ۱۱۴۴۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۳۱

 

محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء با فرمولاسیون جدید توسط متخصصان دانشگاه تبریز در مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه  تولید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر اصغر عسگری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌ها و شهرهای کشور و نیاز مبرم به محصولات ضدعفونی‌کننده و به‌منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، به همت مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز و با همکاری اساتید و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز، محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در این دانشگاه تولید شد.

دکتر عسگری افزود: این محلول ضدعفونی‌کننده به همت و همکاری اساتید دانشکده شیمی و سه شرکت دانش‌بنیان مسقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تولیدشده است.

وی با اشاره به امکان تولید روزانه حدود پنج هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح و اشیاء در دانشگاه تبریز اظهار داشت: در صورت تأمین مواد اولیه این محصول، این دانشگاه آمادگی تولید روزانه 10 هزار لیتر از این مایع را دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اشاره به کیفیت مطلوب محصول تولیدشده در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افزود: این محصول بعد از آزمایش‌های دقیق در آزمایشگاه‌های دانشکده شیمی و زیر نظر اساتید مجرب و با هماهنگی اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی تولید شده است و نسبت به سایر محصولات ضدعفونی کننده موجود در بازار بسیار مقرون به صرفه می باشد.

محلول ضدعفونی کننده سطوح در حال حاضر بین همکاران دانشگاه تبریز توزیع می شود و باتوجه به شرایط موجود، این دانشگاه آمادگی همکاری برای تولید انبوه این محصول، برای رفع نیاز در سطح استان را دارد.

 


( ۱۲ )

نظر شما :