ضد عفونی فضاهای مختلف دانشگاه تبریز

۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۹ کد : ۱۱۴۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۰۱

 

به منظور ایمن سازی و جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تمامی فضاهای دانشگاه تبریز ضدعفونی می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، مدیر منابع انسانی،اداری و پشتیبانی دانشگاه تبریز با بیان این مطلب گفت: برای جلوگیری از شیوع  ویروس کرونا، اقدامات  پیشگیرانه بهداشت فردی  و عمومی بصورت مستمر و روزانه در این دانشگاه  صورت می گیرد و بدین منظور کلیه فضاها و مسیرهای دانشگاه  بخصوص خوابگاههای دانشجویی و باکس های زباله وتمام موارد عمومی ضد عفونی و شستشو داده شد.

کامران خان ماکو افزود: در پی تعطیلی کلاس ها و فعالیت های آموزشی دانشگاه و تخلیه خوابگاههای دانشجوئی ، فرآیند ضدعفونی و پاکسازی خوابگاهها و غذاخوری های دانشگاه  با همکاری مدیریت امور دانشجوئی دانشگاه آغاز شد.

مدیر منابع انسانی،اداری و پشتیبانی دانشگاه تبریز با اشاره به تداوم فعالیتهای ستادی دانشگاه در مورد اقدامات پیشگیرانه بهداشتی افزود: امور پشتیبانی دانشگاه ضمن  تشکیل دوره آموزشی اقدامات بهداشتی وایمنی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و با هدف  آشنایی همکاران  خدماتی شاغل در دانشگاه ،اقدام  به سمپاشی و ضد عفونی کردن کلیه درب های ورودی دانشگاه ، معابر و اماکن  عمومی ،اتوبوسها ،آسانسور ها و  باکسهای زباله سطح دانشگاه نموده است.

وی با اشاره  به  برخی اقدامات  صورت گرفته  جهت ارتقاء بهداشت  فردی در میان  کارکنان اظهار داشت: تهیه  مواد  ضد عفونی کننده ، صابون مایع  و دستکش یکبار مصرف به  مقدار کافی،توزیع لیوان یکبار مصرف و قند بسته بندی شده از دیگر کارهایی است که این مدیریت  برای مقابله  با شیوع  ویروس کرونا در دانشگاه تبریز انجام داده است.

خان ماکو  ضمن تقدیر از همکاری واحدهای مختلف  دانشگاه  در مراعات  نکات  بهداشتی و انجام مستمر و روزانه  اقدامات بهداشتی در سطح دانشگاه،  از همکاران دانشگاه  خواست  در صورت نیاز  به ضد عفونی محل کار خود و یا مواد بهداشتی مراتب را به  امور پشتیبانی دانشگاه  اطلاع دهند.

شیوع بیماری کرونا در برخی نقاط کشور و احتمال سرایت آن، سبب ایجاد نگرانی‌هایی در بسیاری از مناطق کشور  شده است؛ در این راستا مسئولان دستگاه‌های مربوطه برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

 


( ۸ )

نظر شما :