۵ اسفند؛ دانشگاه تبریز میزبان برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد)

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۶ کد : ۱۱۳۸۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۰۹

 

آئین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) 5 اسفند ماه مصادف با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حمید احمدی، دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در این خصوص گفت: دانشجویان نخبه به عنوان بخش مهمی از سرمایه‌ ملی در به ثمر رسیدن برنامه‌های توسعه علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی در ادامه در این باره اضافه کرد: به منظور ایجاد بستری مناسب برای شناسایی، حمایت و تشویق دانشجویان مستعد و متعاقباً هدایت این استعدادهای درخشان به سمت اولویت‌های راهبردی کشور، دانشگاه تبریز برای چهارمین سال پیاپی، در قالب برگزاری جشنواره ای دانشجویی، جایزه ای تحت عنوان جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) را به حائزین شرایط اعطا می کند.

دکتر احمدی افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل و همچنین دانش آموختگانی که در سال 98 فارغ التحصیل شده اند، مشروط بر این که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از 10 دانشگاه منتخب استان آذربایجان شرقی شامل دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه مراغه، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور (واحدهای استان آذربایجان شرقی)، دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای استان آذربایجان شرقی) و دانشگاه جامع علمی- کاربردی (واحدهای استان آذربایجان شرقی) سپری نموده باشند، تا 29 مهر ماه فرصت داشتند نسبت به تهیه و ارسال مدارک جهت شرکت در این رقابت اقدام نمایند.

به گفته وی، مجموعاً 322 پرونده توسط دبیرخانه جایزه مستقر در گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز وصول شد که از این تعداد، 183 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، 87 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و 52 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی بود.

وی در این زمینه با بیان اینکه هیأت داورانی متشکل از 83 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های تبریز، علوم پزشکی تبریز، صنعتی سهند و شهید مدنی آذربایجان، بررسی پرونده های واصله را بر عهده داشتند، تصریح کرد: نحوه امتیازدهی به سوابق مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری متقاضیان بر مبنای شیوه نامه اجرایی چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی که توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تدوین و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسیده بود، انجام گرفته است.

به گفته دبیر چهارمین دوره این جایزه، نهایتاً 100 نفر از دانشجویان به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند که از این تعداد، 44 نفر در مقطع دکتری تخصصی، 34 نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه¬ای و 22 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده اند.

یادآور می شود: در این مراسم، با اهدای لوح سپاس، تندیس افتخار و جایزه نقدی از این دانشجویان مستعد تقدیر به عمل خواهد آمد. مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات منتخب، سه میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال است که توسط علی پولاد تقبل شده است.


( ۷ )

نظر شما :