آبان ماه؛ دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر میزبان اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل

۰۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۳ کد : ۱۰۰۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱

اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل ایران 8 و 9 آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر ذبیح الله نعمتی دبیر اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل، ایران_ارسباران در این ارتباط اظهار داشت: در سال رونق تولید اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل ایران با هدف هم‌اندیشی، هم‌افزایی و تبادل نظر در مورد یافته‌های پژوهشی حوزه‌های مختلف صنعت پرورش زنبور عسل به میزبانی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای ارتقای دانش و پژوهش و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و یافته های علمی ارزشمند ملی در عرصه پرورش زنبور عسل و محصولات زنبور عسل، امسال این همایش با مشارکت دانشمندان و محققان، پرورش دهنده گان زنبور عسل، نهادهای اجرایی و فعالین بخش خصوصی (کارخانجات فرآوری و بسته بندی عسل) به همراه با برنامه‌های جنبی (اولین جایزه ملی کیفیت عسل، جایزه ملی بهترین بسته بندی، کارگاه های آموزشی، نشست‌های تخصصی، جشنواره ارائه محصولات و آموزش استفاده از فرآورده‌های زنبور عسل)، برگزار می‌شود.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر در ادامه با اشاره به محورهای اصلی این همایش گفت: بیولوژی زنبور عسل، اقتصاد و تجارت در صنعت زنبور داری، عسل و صنایع غذایی، زنبور عسل و محیط زیست، زنبور عسل و سلامت انسان، تجهیزات صنعت زنبورداری و سایر محورهای مرتبط برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این همایش اظهار داشت: به منظور معرفی توان فنی-تخصصی و تولیدی سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی و خارجی در زمینه صنعت زنبورداری و همچنین آشنایی هرچه بیشتر با فرصت های کاری و سرمایه گذاری این صنعت، نمایشگاه جانبی کنفرانس با حضور تعداد کثیری از شرکت‌ها و مؤسسات داخلی و خارجی برپا خواهد شد.

 وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه نمایشگاه در روزهای برگزاری کنفرانس برپا بوده و توسط مدیران و کارشناسان ارشد صنعت نیز بازدید خواهد شد، اضافه کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای مذاکره مستقیم صاحبان صنعت و مدیران شرکت‌ها با مسوولان عالی این صنعت خواهد بود.

دبیر اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل، ایران_ارسباران در باره علت تغییر زمان برگزاری همایش تصریح کرد: با توجه به همزمان بودن زمان همایش با فصل برداشت عسل و پیک کاری زنبورداران و پیگیری های مکرر و ابراز علاقه شدید صورت گرفته از طرف پرورش دهندگان جهت شرکت در همایش در راستای تبادل نظر و اطلاعات علمی، کمیته اجرایی همایش پس از بررسی درخواست‌ها تصمیم به جابجایی زمان همایش از روزهای  ۵و۶ شهریورماه به روزهای ۸ و ۹ آبان ۹۸ نموده است.


نظر شما :