افتتاح ساختمان مرکزی حراست و سیستم بخار دانشگاه تبریز با حضور وزیر علوم

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۳ کد : ۹۹۴۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۷۰۰

 

ساختمان مرکزی حراست و سیستم بخار دانشگاه تبریز صبح امروز با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر پور اصغری معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، ساختمان مرکزی حراست با اعتبار نزدیک سه میلیارد تومان در وسعتی به مساحت 1920 متر مربع  در 5 طبقه در 7 سال احداث شده که شامل 20 اتاق، آمفی تئاتر، حسینیه، نمازخانه، خوابگاه و سایر فضای مورد نیاز است.

افتتاح سیستم بخار برای پخت غذا برای اولین بار در بین دانشگاه‌های کشور دیگر پروژه ای بود که صبح امروز با حضور دکتر غلامی و هیات همراه وی و دیگر مسئولان به بهره برداری رسید که برای تجهیز و راه اندازی این سیستم نیز نزدیک 3 میلیارد تومان هزینه شده است.

افتتاح ساختمان دانشکده کشاورزی اهر( در قالب طرح تملک دارائی های سرمایه ای مصوب)، افتتاح واحد تولیدی شیر و محصولات لبنی دانشگاه تبریز با ظرفیت تولید یک تن در ساعت ( از محل کمک های خیرین و منابع داخلی) و کلنگ زنی سیستم تصفیه آب قنات دیگر پروژه های است که امروز و فردا با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است؛ برای بهره برداری این پروژه ها اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

یادآور می شود: دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی دانشگاه تبریز، بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دیدار با دانشگاهیان و مسئولان استان به آذربایجان شرقی سفر کرده است.

همین گزارش حاکی است؛ دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از 24 هزار  نفر دانشجو و 457 هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و نیز به جهت همجواری با دانشگاه های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

 

افتتاح ساختمان مرکزی حراست دانشگاه


( ۷ )

نظر شما :