مراسم سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۳ کد : ۹۵۵۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۵۲۹

مراسم سی‌امین سالگرد بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای 15 خرداد با حضور دانشگاهیان در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز؛ دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز در این آیین با بیان اینکه تاریخ و اندیشه هر ملت و کشوری را افراد و بزرگان آن تعیین می کنند، گفت: امام خمینی (ره) با رهبری عالمانه و حرکت فرهنگی و جهادی تحول جدیدی را در تاریخ، فکر و مسیر این سرزمین بوجود آوردند که امروزه از آن به نیکی و افتخار یاد می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در زمان پهلوی به واسطه خفقان شدید سیاسی حاکم در جامعه نوعی ناامیدی سیاسی و فرهنگی در بین جریاناهای مختلف حاکم شده بود و در این ارتباط نیز برخی از جریان ها و گروه های سیاسی به فکر حرکات مسلحانه بودند، تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب درآن دوران با یک حرکت فرهنگی همه مسیر اعتراض ها و تفکرات سیاسی را تغییر دادند و با رهبری عالمانه  توانستند  نهالی که در پانزده خرداد  1342 جوانه زده بود  را  در سال 57 به ثمر بنشانند.

دکتر مجیدی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اکثر جریان های چپ و مخالف در اوایل انقلاب به امکان  تشکیل حکومت اسلامی اعتقادی نداشتند، یادآور شد: امام خمینی (ره) در آن زمان نیز با طرح مبانی نظری اندیشه ولایت فقیه و رهبری عالمانه با وصل نمودن همه جریان های فکری، امکان تشکیل حکومت اسلامی را فراهم کردند.

رئیس دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) بعد ازپیروزی انقلاب هم با وجود شرایط حاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و جنگ تحمیلی بر مشکلات غلبه کردند و این انقلاب را به مقام معظم رهبری سپردند و امروزه نیز وظیفه همه آحاد مختلف مردم و به ویژه مسئولان این است که با وحدت کلمه و پیروی از منویات مقام معظم رهبری بر مشکلات عدیده داخلی و خارجی فائق آیند، همچنانکه در زمان امام  خمینی(ره) این کار را انجام دادند.

حجت الاسلام محمد انوری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه امکان شناخت تمام ابعاد وجودی حضرت امام خمینی (ره) با توجه به اندیشه ها و شخصیت والای جهانشمول ایشان سخت است، گفت: چون حضرت امام خمینی(ره) از افراد والای جهان تشییع، در عصر حاضر بودند و در همین ارتباط نیز برهمه عرصه های اجتماعی، سیاسی و فکری ایران و جهان  نقش تاثیرگذاری داشتند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی را یکی از مصادیق شجره طیبه الهی بدانیم، امام خمینی(ره)ریشه این شجره بودند، تصریح کرد: با اندیشه های دینی و عالمانه و الهام  گرفته از قرآن و نهج البلاغه ایشان بود که اسلام ناب محمدی در عصر حاضر احیاء شد و علیرغم گذشت سی سال از ارتحال امام خمینی(ره) همچنان در بین عام و خاص از احترام و شخصیت والائی برخوردار هستند.

یادآور می شود:  قرائت قرآن و مداحی از دیگر بخش های این آیین بود که با شکوه تمام و به همت ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) دانشگاه تبریز برگزار شد.

 


( ۳ )

نظر شما :