به مناسبت آغاز سال جدید؛ اساتید و کارکنان با هیات رییسه دانشگاه تبریز دیدار کردند

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۰ کد : ۵۶۹۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۸۷۶۸

به مناسبت آغاز فعالیت دانشگاه در سال جدید، اساتید و کارکنان دانشگاه تبریز با هیات رییسه این دانشگاه دیدار کردند.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در این دیدار دانشگاهیان در یک فضای صمیمی، ضمن دیدار با هیات رییسه، سال جدید را به همدیگر تبریک گفتند.
رییس دانشگاه تبریز در حاشیه این آیین در گفتو گو  با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال 1396 با شعار  «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»؛ از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: تولید، موتور محرکه توسعه در هر کشوری به حساب می آید و از این رو منظور از تولید نیز توسعه همه جانبه در تولید کالا، خدمات و دانش فنی است، که در این راستا دانشگاه ها با تولید دانش فنی می توانند، نقش تعیین کننده ای داشته باشند.
دکتر محمدرضا پورمحمدی، در ادامه سخنان خود بر نقش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: دانشگاه ها در این خصوص نقش غیر قابل انکاری دارند و باید، با حمایت از ایده های جدید اساتید و دانشجویان نخبه و تجاری سازی آن به رسالت واقعی خود عمل کنند.
وی در ادامه یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی را تولید محصول و صادرات آن به بازارهای جهان توصیف کرد و افزود: در این راه با توجه به گشایش های برجام، رفع تحریم ها و برقراری معاملات مالی و بانکی بین المللی، فرصت های جدیدی در پیش روی تولیدکنندگان و صنعت گران قرار گرفته است.


( ۷ )

نظر شما :