تازه های نشر:اقتصاد تروریسم(دکتر ناصر صنوبر)

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۷:۵۹ کد : ۴۸۸ رویدادها و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۹۲۱

  اقتصاد تروریسم

مولف:   دکتر ناصر صنوبر

انتشارات :   بورس

تاریخ و نوبت چاپ:   نوبت اول 1393

                  قیمت:   100000 ریال                     

 کتاب «اقتصاد تروریسم» تالیف آقای دکتر ناصر صنوبر، دانشیار و مدیر گروه مدیریت دانشکده اقتصاد ، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز است که توسط انتشارات بورس روانه بازار کتاب شده است.
 در پیشگفتار این کتاب آمده است: با وجود اینکه کشور ما بیش از سی سال است که به طور سامان یافته در معرض تروریسم سازمان قرار یافته و عموما با منشاء خارجی است؛ متأسفانه کارهای جدی و مؤثری در حوزه دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی کشور انجام نشده است. کتاب حاضر تلاش دارد بررسی نسبتاً عمیقی از پژوهش‌های موجود در زمینه تحلیل اقتصادی ترور و اقدامات ضد آن ارائه دهد. لذا ابتدا پژوهش‌های مربوط به دلایل ترور بررسی می‌شود. شناخت ریشه ترور می‌تواند کمک بزرگی به ارزیابی منافع حاصل از سیاست‌های تدافعی، امنیتی و تعاملات آنها ارائه نماید. در ادامه شواهد و مدارک موجود در خصوص پیامدهای ترور مطالعه می‌شود و تلاش می‌شود که در کنار تبعات اقتصادی، به پیامدهای اجتماعی و سیاسی نیز اشاره شد. هدف از این مرحله کمک به ارزیابی چرایی پرداختن به سیاست‌های مقابله با ترور است. توسعه دانش در مورد درک زنجیره علت و معلولی بین امنیت و اقتصاد علاوه بر معرفی حوزه‌های جدید پژوهشی، می‌تواند منجر به سیاستگذاری ‌های مؤثر شود.
بخشی از این مطالعات نیز تلاش دارد تعامل بین هزینه‌های ترور و اقدامات مقابله‌ای را به تصویر کشیده و تحلیل‌های هزینه‌/ منفعت را امکان‌پذیر نماید. کتاب در هفت فصل و 158 صفحه تهیه شده و حاوی مدل های نظری فراوانی برای تعریف کارهای تحقیقاتی بیشتر و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی است.

 


 


 


نظر شما :