رئیس دانشگاه تبریز در عصر شعر وعده ی صادق:

ما بایستی به قدرت کشورمان افتخار کنیم

۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۵:۵۰ کد : ۲۱۸۱۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۸۷۲

 

عصر شعر وعده صادق با حضور رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیر امور اجتماعی و جمعی از شاعران مطرح استان و دانشگاه تبریز به همت کانون شعر و ادب دانشگاه تبریز در سالن شهید باکری این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله زاده رئیس دانشگاه تبریز در عصر شعر "وعده صادق" ضمن تبریک حرکت عظیم عملیات وعده صادق اظهار کرد: با توجه به دورانی که گذرانده ایم و دارای کم ترین امکانات در زمان جنگ هشت سال دفاع مقدس بوده ایم و نه تنها حمله به رژیم غاصب صهیونیستی  بلکه حمله به آمریکا یک خیال محال محسوب میشد  اما ما اکنون به نقطه رسیده ایم که توانسته ایم به رژیم صهیونستی حمله کنیم.
وی ادامه داد:  دشمن مطمئنا دارای تجهیزاتی است که بتواند در مقابل حملات از خود دفاع کند اما چیزی که مسلم است، ما توانسته ایم دو پایگاه مهم اسرائیل را نابود کنیم و پهباد‌های ما از گنبد آهنین این رژیم غاصب عبور کرده و به هدف رسیده اند.
دکتر نصراله زاده در پایان سخنان خود اظهار کرد: ما بایستی به قدرت کشورمان افتخار کنیم و بدانیم که می توانیم در دیگر زمینه ها نیز کارهای بزرگی انجام دهیم. در عملیات وعده صادق از تبریز نیز موشک هایی شلیک شد و این نشان از توانایی جوانان و نخبگان ما است که شما شاعران نیز بخشی از این نخبگان هستین و ما به شما افتخار می کنیم.
معاون فرهنگی دانشگاه تبریز نیز در محفل شعر "وعده صادق" طی سخنانی اظهار کرد: ما خدا را شاکر هستم که در دوره ایران جدید نفس می کشیم و حمله مستقیم حق جویانه ایران به رژیم غاصب صهیونیستی نقطه عطفی شد که یک تحول نوین رخ دهد.
حجت الاسلام دکتر علیزاده در ادامه خاطر نشان کرد: آنانی که اصل کار را نادیده میگیرند و به فکر اصابت کردن یا نکردن موشک ها هستند واقعا ناراحتی خودشان را از این قضیه نشان می دهند.
معاون فرهنگی ضمن اشاره به اینکه ما در دوره تمدنی زندگی میکنیم اظهار کرد: دشمن اکنون باور کرده است که جمهوری اسلامی ایران فوتوشاپی، شعاری و ترسو نیست و در ادامه ما بایستی روز به روز به شتاب های علمی و هنری خود نیز بیفزاییم.
شایان ذکر است: شعرخوانی شاعران مطرح استان از جمله دکتر محمدامین شیخ الاسلامی، مرتضی طوسی، ابراهیم قبله آرباطان، ابوالفضل حمامی، لیلا حسین نیا و جمعی از شاعران دانشگاه تبریز و تجلیل از آنها، از بخش های دیگر این محفل ادبی بود که در موضوعات توصیف مقاومت فلسطین، امید به آزادی قدس، تجلیل از عملکرد به موقع ایران در جریان حمله ی اخیر اسرائیل غاصب به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق سوریه، توصیف ایران و عشق و ارادت مردم نسبت به دین و انقلاب به شعرخوانی پرداختند.

 


( ۳ )

نظر شما :