امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه تبریز با شرکت گاز استان

۳۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۲۰ کد : ۱۹۴۲۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۰۱۳


دانشگاه تبریز و شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، در راستای بهره گیری بهینه از توان علمی و ظرفیت ها و منابع دو طرف، تفاهم نامه همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، این تفاهم نامه همکاری در راستای گسترش همفکری و همکارهای مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی و برای ارتقای توانمندی ها و همچنین تقویت و برقراری ارتباط نظام مند میان دانشگاه تبریز با شرکت گاز آذربایجان شرقی در ۶ ماده به امضای دکتر صفر نصراله‌زاده رییس دانشگاه تبریز و نادر کمالی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی رسید.  
دکتر صفر نصراله‌زاده رییس دانشگاه تبریز پیش از امضای تفاهم نامه و در نشست مشترک با روسای دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، شهید مدنی آذربایجان و اعضای هیات مدیره شرکت گاز آذربایجان شرقی به منظور بررسی تداوم و توسعه تعاملات گفت: در سال های اخیر شرکت گاز، تلاش ها و اقدامات موثری برای توسعه و بهره مندی تمام مشترکین گاز در خصوص استفاده بهینه و درست از این نعمت خدادادی انجام داده است و همین امر سبب شده که مردم دچار مشکل خاصی در زمینه مصرف گاز نشوند که باید از عملکرد شرکت گاز در این خصوص قدردانی کرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز با توجه به ظرفیت ها و توانمندی هایی که در بخش های مختلف دارد، آماده همکاری مشترک با دستگاه ها، نهاد و شرکت ها و در این میان با شرکت گاز استان است، تصریح کرد: امروز توانمندها و ظرفیت های زیادی در دانشگاه های استان و در این میان دانشگاه تبریز است که باید از این پتانسیل در درجه اول برای شکوفایی کشور و در درجه دوم برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان استفاده شود.
رییس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: با تولید علم، هم افزایی دانش و انتقال تجربه می توانیم علاوه بر توسعه کشور و استان، دانش و فناوری دانشگاه های استان را به دیگر کشورهای همسایه با توجه به نیاز آنها صادر کنیم.
دکتر نصراله زاده در ادامه افزود: توسعه همکاری های مشترک باید در قالب عملیاتی و در راستای رفع نیازهای جامعه و صنعت صورت گیرد.     
نادر کمالی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور روسای چند دانشگاه استان برای بررسی تداوم و توسعه تعاملات طرفین گفت: امروزه همه فعالیت ها و اقدامات شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در بخش های مختلف به پشتوانه دانش  و پزوهش صورت می گیرد و در همین راستا نیازمند همیاری و کمک دانشگاه های استان هستیم.  
وی در ادامه با اشاره به اهداف امضای این تفاهم نامه های همکاری مشترک با دانشگاه های استان افزود: هدف از تنظیم و اجرای این تفاهم نامه، بیشتر در راستای گسترش همکاری های مشترک بین دانشگاه های استان و شرکت گاز در زمینه های علمی- پژوهشی و آموزشی و فن آورانه و به خصوص در زمینه های انجام طرح های تحقیقاتی و صنعتی و همکاری در برگزاری دوره های آموزشی با در نظر گرفتن کلیه امکانات و اختیارات طرفین اعم از فنی، تولیدی، انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص آنان بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در خاتمه با تاکید بر اینکه در سال های اخیر گام های موثری برای توسعه انتقال گاز و حفظ و نگهداری تاسیسات صورت گرفته است، یادآور شد: با امضای این تفاهم نامه ها، طرفین حد اعلای تلاش خود را در جهت گسترش همکاری های مشترک با توجه به توانمندیها و ظرفیت ها انجام خواهند داد.


( ۲ )

نظر شما :