گزارش روز هفتم(پایانی)/ قهرمانی تهران و صعود میزبان به جمع دانشگاه های برتر

۰۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۱۴ کد : ۱۷۸۳۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۱۱۶

 

در روز پایانی المپیاد چه گذشت

در روز پایانی پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور تیم های شرکت کننده به رقابت‌ پرداختند.

به گزارش واحد خبر کمیته رسانه المپیاد پانزدهم، مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در بخش پسران روز چهارشنبه‌ (5 مرداد ماه) در رشته‌های مختلف تیمی و انفرادی پیگیری شد که نتایج آن به شرح زیر است: 

بسکتبال:

۷ و ۸/ هرمزگان _ فردوسی مشهد(برگزار نشد) 
۵ و ۶/ پیام نور چهار محال و بختیاری ۸۲ شیراز ۲۸ 
رده بندی/ تبریز ۶۱ شهید بهشتی ۸۵ 
فینال/ مازندران ۷۵ تهران ۹۶ 

والیبال:

۷ و ۸/ ولیعصر رفسنجان _ صنعتی امیر کبیر (برگزار نشد) 
۵ و ۶/ غیر انتفاعی آذرآبادگان ۱ پیام نور گیلان ۲ 
رده بندی/ تبریز ۱ تهران ۲ 
فینال/ غیر انتفاعی امام رضا ۱ غیر انتفاعی زند شیراز ۲ 

فوتسال:

۷ و ۸/ ولی عصر رفسنجان ۲ ارومیه ۱ 
۵ و ۶/ غیر انتفاعی خیام ۳ تبریز ۰ 
رده بندی/ تربیت دبیر شهید رجایی ۴ اصفهان ۳ 
فینال/ افسری امام حسن مجتبی ۵ شهید چمران اهواز ۱ 

کاراته 

مسابقات دو وزن پایانی کومیته رقابت‌های کاراته به پایان رسید و نتایج نهایی مشخص شد. 

وزن 84-
مقام اول: نیما مرادی/ غیرانتفاعی پیام گلپایگان 
مقام دوم: محمدجواد اشرفی/ جامع علمی کاربردی 
مقام سوم مشترک: امیر اسلامی/ تهران _ باربد صداقت/ تبریز 

وزن ۸۴+ 
مقام اول: علی نجفی/ قم 
مقام دوم: علیرضا حسنی/ آذرآبادگان ارومیه 
مقام سوم مشترک: محمدرضا عطایی/ تهران _ سینا خسرو/ غیرانتفاعی فروردین قائم شهر 

شنا 

۱۰۰ متر کرال سینه 
مقام اول: سید محمد حسینی/ کاشان 
مقام دوم: امیررضا خراسانی/ خوارزمی 
مقام سوم: سید مرتضی حسینی/ خواجه نصیرالدین طوسی 

۶۶ متر قورباغه 
مقام اول: فرشید قناعتی (صنعتی شاهرود) 
مقام دوم: آرش وطن پرست (صنعتی شریف) 
مقام سوم: سید امین مهدی زاده (صنعتی شاهرود) 

۱۰۰ متر پروانه 
مقام اول: یاسین قنبر زاده (فردوسی مشهد) 
مقام دوم: امیررضا خراسانی (خوارزمی) 
مقام سوم: علی نقوی (اصفهان) 

۶۶×۴ مختلط تیمی 
مقام اول: تهران 
مقام دوم: اصفهان 
مثام سوم: خواجه نصیرالدین طوسی
 
۶۶ متر آزاد 
مقام اول: سید محمد حسنی/ کاشان 
مقام دوم: متین سهران/ اصفهان 
مقام سوم: کیانوش مشایخی/ خواجه نصیرالدین طوسی 

۲۰۰ متر قورباغه 
مقام اول: آرش وطن پرست/ صنعتی شریف 
مقام دوم: فرشید قناعتی/ صنعتی شاهرود 
مقام سوم: سید امین  مهدی زاده/ صنعتی شاهرود 

۱۰۰ متر کرال پشت 
مقام اول: آریان صلواتی/ کردستان _ سنندج 
مقام دوم: یاسین قنبر زاده/ فردوسی مشهد 
مقام سوم: امیرحسین بیک محمدی/ تهران 

۱۳۳ متر مختلط 
مقام اول: محمد مهمان نواز/ موسسه آموزش عالی توس 
مقام دوم: سید مرتضی حسینی/ خواجه نصیرالدین طوسی 
مقام سوم: علی نقوی/ اصفهان 

۲۰۰ متر آزاد 
مقام اول: متین سهران/ اصفهان 
مقام دوم: محمد مهمان نواز/ موسسه آموزش عالی توس 
مقام سوم: سید محمد مهدی موسوی زارع/ جهرم 

۶۶ متر پروانه 
مقام اول: سید محمد حسینی/ کاشان 
مقام دوم: متین سهران/ اصفهان 
مقام سوم: آریان صلواتی/ کردستان _ سنندج 

۶۶ متر کرال پشت 
مقام اول: یاسین قنبر زاده/ فردوسی مشهد 
مقام دوم: آریان صلواتی/ کردستان _ سنندج 
مقام سوم: سید امیر کامی شیرازی/ تهران 

۱۰۰ متر قورباغه 
مقام اول: فرشید قناعتی 
مقام دوم: سید امین مهدی زاده 
مقام سوم: احمد دوروزی/ شهید باهنر کرمان 

۶۶×۴ متر آزاد تیمی 
مقام اول: خواجه نصیرالدین طوسی 
مقام دوم: اصفهان 
مثام سوم: فردوسی مشهد 

کشتی 

رقابت‌های کشتی آزاد پانزدهمین المپیاد دانشجویان پسر کشور در 6 وزن با حضور چهره های ملی پوش برگزار و با درخشش کشتی گیران شمالی به پایان رسید. 

وزن 57 کیلوگرم: 
مقام اول  رسول مهدی پور زرین کمر از مازندران
مقام دوم  محمد پیدایی از تربیت دبیرشهید رجایی 
مقام سوم مشترک  سجادطاهری نیا از بوعلی سینا همدان و رضا خلاقی از سندباد گلبهار 

وزن 65 کیلوگرم:
مقام اول  سپهر اسماعیلی از فنی و حرفه‌ای مازندران
مقام دوم: داریوش شهبازی از تهران
مقام سوم مشترک  امیرحسین خورشیدی از اورمیه و سید فردین حیدری از غیر انتفاعی خراسان 

وزن 74 کیلوگرم:
مقام اول  محمد بخشی از فنی و حرفه‌ای مازندران
مقام دوم  محمد یدالهی نیا از ادیب مازندران
مقام سوم مشترک  فرزین صیاد بیرانوند از صنعتی اصفهان و علی اکبر زرودی از جامع علمی کاربردی 

وزن 86 کیلوگرم:
مقام اول  اشکان عزیزی از شمال آمل
مقام دوم  سجاد حبیبی از تهران
مقام سوم مشترک  محمد کشاورز از صنعتی سهند و وحیدسالاری از سندباد گلبهار  

وزن 97 کیلوگرم:
مقام اول مصطفی نجفی از بجنورد
مقام دوم  امیرحسین قاسمی از علم و صنعت ایران 
مقام سوم مشترک  محمد امین محرمی از تبریز و علی اسدی طایقی از غیرانتفاعی میزان تبریز 

وزن 125 کیلوگرم:
مقام اول سالار حبیبی از تهران
مقام دوم  مرصاد مرغزاری از طبری بابل 
مقام سوم مشترک  امین برزگر از  تبریز و رضا ارجی سندباد گلبهار

دو و میدانی

مسابقات دوومیدانی پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور، پس از دو روز پیگیری رقابت‌های نفس گیر پایان یافت.

بر این اساس نتایج نهایی در دوی ۶۰ مانع به این صورت است: 

مقام اول:  علی سلامتیان از غیرانتفاعی شهاب دانش  
مقام دوم: محمد جواد رنجکش از غیرانتفاعی رجاء قزوین
مقام سوم: امیر مهدی رضوانی از فردوسی مشهد


۴۰۰متر نهایی

مقام اول: علی عباسپور از فردوسی مشهد
مقام دوم: محمدرضا بیگی از سمنان
مقام سوم: مهدی احمدی اصل از سمنان

۱۵۰۰متر نهایی

مقام اول: عطا اسدی از شهید مدنی آذربایجان_تبریز
مقام دوم: علیرضا نوری از شهر کرد
مقام سوم: سید محمد هادی موسوی از اصفهان 

پرش سه گام

مقام اول: مجتبی زاهدی از موسسه آموزش عالی سناباد گلبهار
مقام دوم : علیرضا حقیقی از اصفهان 
مقام سوم : محمد رضا قاسمی از ملایر 

۴×۴۰۰متر نهایی 

مقام اول: فردوسی مشهد
مقام دوم: اصفهان 
مقام سوم: فنی و حرفه ای 

پرتاب دیسک

مقام اول: پیام عباسیان از فردوسی مشهد
مقام دوم : دانیال صفی شلمزاری از شهرکرد 
مقام سوم: برانوش افشاری از شیراز

پرتاب چکش

مقام اول: پیام عباسیان از فردوسی مشهد
مقام دوم: محمد اکبرزاده امیر دهی از گیلان_ رشت
مقام یوم: علی محمد محمدی از مازندران_ بابلسر

پیاده روی  

مقام اول: ابولفضل امینی از محقق اردبیلی
مقام دوم: رضا حسینی اقدم از تبریز
مقام سوم: سیروان فتحی از تهران

۶۰متر 
مقام اول: محمد جواد رنجکش غیرانتفاعی رجاء قزوین
مقام دوم: علی عباسپور از دانشگاه فردوسی مشهد
مقام سوم مشترک: محمد جعفری از  موسسه غیرانتفاعی آپادانا 
علی سلامتیان از غیرانتفاعی شهاب دانش 

پرتاب وزنه 

مقام اول: علی حیدری از فنی و حرفه‌ای 
مقام دوم: برانوش افشاری از شیراز 
مقام سوم؛ صنعان محمدی خو از تربیت دبیر شهید رجایی 

پرتاب نیزه

مقام اول : صنعان محمدی خو تربیت دبیر شهید رجایی
مقام دوم: شهاب کیانی از قم
مقام سوم: مهدی عنایتی از ایلام

۳۰۰۰متر 

مقام اول: عطا اسدی از شهید مدنی آذربایجان
مقام دوم: سید محمد هادی از اصفهان 
مقام سوم: سید پارسا محجوب از شهید بهشتی تهران 

۸۰۰متر

مقام اول: علیرضا نوری از شهرکرد 
مقام دوم: محمد صادق شریفیان از مرکز آموزش عالی محلات 
مقام سوم: محمد جواد روبنده از بیرجند

پرش ارتفاع 

مقام اول: عباس عمادی از شهید بهشتی تهران
مقام دوم: امیر مهدی رضوانی از فردوسی مشهد
مقام سوم: میلاد میری از تربیت دبیر شهید رجایی

پرش طول 

مقام اول: مجتبی زاهدی از آموزش عالی سناباد گلبهار 
مقام دوم: محمدرضا قاسمی از ملایر 
مقام سوم : سید داوود نورالدینی از لرستان


( ۱ )

نظر شما :