گزارش روز اول المپیاد ورزشی دانشجویان پسر کشور/ در روز نخست المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور چه گذشت؟

۳۰ تیر ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۹ کد : ۱۷۴۵۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۵۶۶

 

با آغاز رقابت‌های المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور به میزبانی تبریز تیم‌ها به رقابت‌ پرداختند.
به گزارش واحد خبر کمیته رسانه المپیاد پانزدهم، مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در بخش پسران از پنجشنبه ۳۱ تیر ماه برگزار شد و تیم‌ها در رشته‌های مختلف تیمی و انفرادی به رقابت‌ پرداختند.
 

نتایج مسابقات روز اول المپیاد:


 فوتسال
 نتایج بازی‌های روز اول رقابت‌های فوتسال پسران المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه تبریز:
تبریز ۱ _ غیرانتفاعی زند شیراز صفر
مازندران ۱ _ شهید چمران اهواز ۲
پیام نور قم ۱ _ ولی‌عصر (عج) رفسنجان ۶
ارومیه ۱  _  افسری امام حسن مجتبی(ع) ۲
 

بسکتبال
نتایج بازی‌های روز اول رقابت‌های بسکتبال پسران المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه تبریز:
شیراز ۵۷ _  پیام نور شهرکرد ۸۴ 
تهران ۹۷  _ شهید چمران اهواز ۳۷
فردوسی مشهد ۶۱  _ هرمزگان ۵۰
تبریز ۶۴  _ شهید بهشتی ۹۷
 

تنیس روی میز
بازی‌های تنیس روی میز پسران برگزار شد و بر این اساس تکلیف تیم‌های صعود کننده مشخص شد.
بر این اساس، تیم‌های تبریز، لرستان، فردوسی مشهد و کاشان در مرحله مقدماتی با باخت مقابل حریفان از ادامه مسابقات کنار رفته و هشت تیم دیگر محقق اردبیلی، شیراز، صنعتی امیرکبیر، تهران، علمی و کاربردی خوزستان، فنی و حرفه‌ای گیلان، بوعلی سینا همدان و شهیدباهنر کرمان در مرحله حذفی پیشرفته شرکت می‌کنند.


 بدمینتون
بازی‌های بدمینتون پسران برگزار شد و بر این اساس تکلیف تیم‌های صعود کننده مشخص شد.
بر این اساس، تیم‌های تبریز، اردکان یزد، فردوسی مشهد و علمی کاربردی خوزستان در مرحله مقدماتی با باخت مقابل حریفان از ادامه مسابقات کنار رفته و هشت تیم دیگر کردستان، علم و صنعت، هاتف سیستان، تهران، شیراز، زنجان، قم و گیلان در مرحله حذفی پیشرفته شرکت می‌کنند.


 تیراندازی
این رقابت‌ها با حضور تعدادی از ورزشکاران در بخش تفنگ بادی آغاز شد.
راند اول تا سوم این مسابقات برگزار شده و نتایج به زودی مشخص خواهد شد.
ورزشکاران رشته تیراندازی به صورت تیمی تفنگ بادی، تیمی تپانچه بادی و انفرادی هر دو رشته به رقابت می‌پردازند.


 تکواندو 
مسابقات اوزان فرد رشته تکواندو برگزار شده و نتایج نهایی این اوزان مشخص شد.
وزن ۵۴-:
مقام اول  احسان عرفانیان از بیرجند
مقام دوم  امیرحسین هوشمند از صنعتی خواجه نصیر تهران
مقام سوم مشترک  علیرضا ناصری از هرمزگان و علیرضا غیب اله از لرستان
وزن ۶۳-:
مقام اول  عرفان بزرگی از فنی و حرفه‌ای مازندران
مقام دوم  محراب عباسی از صنعتی سهند
مقام سوم مشترک  امیرمحمد زارعی از خلیج فارس بوشهر و آرمان شیری پور از ایلام
وزن ۷۴-:
مقام اول  مسعود خوش نیت از فردوسی مشهد
مقام دوم  محمدمهدی عمادی از شهیدبهشتی تهران
مقام سوم مشترک  پارسا مومنی از شهیدباهنر کرمان و احمدرضا مختار از شیراز
وزن ۸۷-:
مقام اول  یاسین علیزاده از ارومیه
مقام دوم  سعید بهشتی از گلبهار مشهد
مقام سوم مشترک  علیرضا دهخواری از آیت الله بروجردی و علی جعفری از خوارزمی تهران

در پایان روز اول، دانشگاه‌‌ فنی و حرفه‌ای مازندران در صدر جدول توزیع مدال قرار گرفت و ارومیه، فردوسی مشهد و بیرجند نیز به صورت مشترک‌ در رده دوم قرار گرفتند. دانشگاه صنعتی سهند هم در جایگاه پنجم ایستاد.

 


نظر شما :