افتتاح مدرسه اشتغال در دانشگاه تبریز

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۳ کد : ۱۶۳۴۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۰۷۸


طرح مدرسه اشتغال تبریز، امروز با حضور برخی مسئولان این دانشگاه  و مدیران استان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز افتتاح شد.

 

شناسایی نیاز و توانمندی های کشورمان در حوزه های مختلف
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله زاده رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه امروزه توسعه همه جانبه کشورها و هر جامعه ای به میزان زیادی به داشتن نیروی انسانی ماهر، توانمند، متخصص و متعهد وابسته است، تصریح کرد: در حال حاضر در کشورمان و به خصوص دانشگاه ها و مراکز نوآوری و فناوری ظرفیت ها و امکانات زیادی وجود دارد که باید از این پتانسیل ها برای شکوفاهی و رشد کشورمان در حوزه های مختلف استفاده شود.
وی اضافه کرد: با شناسایی نیاز و توانمندی های کشورمان در حوزه های مختلف و در این میان با مهارت افزایی و تربیت نیروهای متخصص، متعهد و با ایمان و با انگیزه کافی می توان بسیاری از نیازهای کشور را برطرف نمود.
 وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مسئولان و مدیران کشور در حد توان و با توجه به ظرفیت های حوزه کاری خود گام های موثری در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبری بردارند، یادآور شد: دانشگاه تبریز در راستای تحقق شعار امسال برنامه های مختلفی را پیش بینی و تدوین کرده و در حال اجرا دارد که افتتاح مدرسه اشتغال تبریز در این دانشگاه از جمله این برنامه ها است.

 

مدرسه اشتغال گامی موثر در زمینه ایجاد اشتغال
دکتر جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز هم در این آیین گفت: این دومین مدرسه اشتغال در سطح کشور است که در این دانشگاه افتتاح می شود و با همکاری صنایع و دیگر حوزه های مرتبط می توان در راستای اهداف تعیین شده این مدرسه حرکت های موثری در امر ایجاد اشتغال برداشت.

 

مهارت افزایی از اهداف اصلی مدرسه اشتغال
دکتر علی پورزیاد مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز هم با تشریح برخی اهداف و راهبردهای کلان ایجاد این مدرسه در مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه گفت: ورودی این مدرسه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و خروجی آن هم افراد ماهر و متخصص آماده شروع بکار با توجه به نیازجامعه خواهد بود.
وی در ادامه مهارت آموزی با توجه به نیاز صنعت، پوشش همزمان مهارت های فنی و تخصصی و مهارت های عمومی و پایه ای، ارتقای بهره وری نیروی کار، پوشش نیاز های آینده صنعت، همراهی با مهارت آموزان در قالب فعالیت های مربیگری و منیتورینگ در طول دوره و ... را از جمله اهداف ایجاد این مدرسه عنوان کرد.
مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با اشاره به ارایه خدمات  مدرسه اشتغال تبریز گفت: مهارت افزایی شغلی، منتورینگ و مشاوره تخصصی شغلی، استعدادیابی شغلی، مهارت افزایی شخصی و مشاوره جذب نیروی کار از جمله خدمات این مدرسه است.
وی محل استقرار آن را مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز اعلام کرد و افزود: ارکان اجرایی این مدرسه هم مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز، مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز و شتاب دهنده میزبان که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان فنی و حرفه ای استان، خانه صنعت و معدن استان، شهرک های صنعتی استان و اتاق بازرگانی صورت خواهد گرفت.
لازم به ذکر است، در این آیین همچنین برخی مدیران و کارشناسان شرکت کننده با ارایه دیدگاه ها و نظرات خود، پیشنهادهای را در راستای توسعه ایجاد اشتغال در استان ارایه کردند.

 


( ۱۰ )

نظر شما :