آغاز به کار سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۱:۲۹ کد : ۱۲۲۷۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۲۱۸

 

سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز از ابتدای مرداد ماه سالجاری شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدی با بیان این مطلب، گفت: این سامانه جهت سهولت پذیرش و ثبت نام متقاضیان بین المللی ادامه تحصیل در دانشگاه تبریز ایجاد شده است.

 

رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز افزود: سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی راه اندازی شده است.

دانشجویان متقاضی غیر ایرانی با مراجعه به این سامانه به آدرس http://int.tabrizu.ac.ir/register

و یا از طریق وبگاه مدیریت همکاریهای علمی و بین المللی(http://int.tabrizu.ac.ir/en/)

قسمت دانشجویان بین المللی،  پس از ثبت نام و ایجاد نام کاربری در آن و بارگذاری مدارک مورد نیاز، تقاضای خود را این سامانه ثبت نموده و می توانند بصورت آنلاین وضعیت درخواست ادامه تحصیل و نتیجه نهایی را پیگیری نمایند.

دکتر محمدی خاطرنشان کرد: پس از ثبت درخواست ادامه تحصیل در سامانه پذیرش دانشگاه تبریز توسط متقاضی غیرایرانی، درخواست وی و مدارک بارگذاری شده، توسط کارشناسان اداره دانشجویان غیرایرانی بررسی شده و در صورت تکمیل بودن، مدارک برای بررسی به رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی ارجاع داده می شود. مراحل بعدی بررسی مدارک متقاضیان توسط  معاونین آموزشی دانشکده ها و مدیران گروه مربوطه انجام می گیرد که پس از تایید در دانشکده مربوطه و تایید نهایی در شورای پذیرش دانشجویان غیرایرانی منجر به صدور گواهی پذیرش نهایی برای متقاضی می گردد.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه سامانه مذکور با حمایت و پیگیری مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز راه اندازی شده است، گفت: این سامانه در طول مدت شش ماه  توسط شرکت نارون ایپک مستقر در مرکز رشد دانشگاه طراحی و راه اندازی شده است؛ با وجود سامانه مذکور، فرایند ثبت درخواست و پیگیری های بعدی تسریع و تسهیل می شود.

رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز در خاتمه یادآور شد: دانشگاه تبریز هم اکنون دارای بیش از ۴۰۰ دانشجوی بین المللی از کشورهای عراق، سوریه، یمن، آذربایجان، ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، بروندی، نیجریه، کنیا و پاکستان می باشد و در سال جاری 500 گواهی پذیرش نهایی برای متقاضیان غیرایرانی صادر نموده است.


( ۳۲ )

نظر شما :