پیام تبریک رئیس دانشگاه تبریز به مناسبت عید نوروز و سال جدید

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۱۵۰۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۹۵۹

 

دکتر میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز فرا رسیدن عید نوروز و آغاز فصل بهار را به هموطنان عزیز، جامعه دانشگاهی، به ویژه دانشگاهیان این دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، متن کامل این پیام تبریک بدین شرح است:

 

          سال 1398 خورشیدی با همه خوشی­ها و تلخکامی­ های بسیار؛ که با سیل ویرانگر آغاز و به ویروس منحوس ختم شد،  به پایان می رسد و اینک، به فضل خدای متعال،سال جدید و بهار دلنشین و جانبخش را پیش رو داریم.

بهار در ذات روح پرور خود، ظرفیت راز شکفتن و جوانه ­زدن دارد. نو شدن نهال امید، از تیرگی خاک سر­برآوردن در ذهن و زبانش جاری است. ما نیز همگام با بهار، نهال امید را که در روزهای بیم و نگرانی و ابتلائات دنیوی، همچون خزان بر ما فرود آمده بود، در خاک دل، می­ پرورانیم. به قول مولانا؛

 

ای شاخ، قوّت یافتی، تا شاخه را بشکافتی

چون رَستی از زندان بگو، تا ما در این حبس آن کنیم

 

 گذشته را با موفقیت­ های بسیار و احیاناً با شکست ها و تجربه ­های تلخ و شیرین آن، به تاریخ می­ سپاریم و برای آینده ­ای روشن که می ­باید آن را بسازیم و در تحقّق آن بکوشیم، با همت و همدلی و ایمان عمیق به کانون اصلی حیات، یعنی آن منبع عظیم فیض و رحمت، به فرداهایی روشن ­تر رهسپار می شویم. اگرچه در روزهای پایانی سال، به خاطر نگاهبانی از سلامت فرزندانمان، حضور در کلاس ­ها را تعطیل نمودیم، لکن آموختن و تعلیم و تربیت، هیچگاه تعطیل نخواهد بود؛ چرا که می­ توان حتی از تهدیدهای پیش آمده و امتحانات ناگوار، درس­ های فراوانی برای زندگی آموخت.

اینجانب لازم می­دانم با زبان قاصر خود از همت ­های بلند، نیت­ های خیرخواهانه، دست­ های پرتوان و قلب­ های مهربانی که همواره از پرتو عشق الهی، جریان حیات و زندگی را در قلب این دانشگاه کهن تداوم دادند، تقدیر و تشکر نمایم و ضمن تبریک عید باستانی نوروز 1399 ؛ برای همه اساتید گرامی، دانشجویان عزیز و کارکنان شریف دانشگاه تبریز، تندرستی و بهکامی آرزو نمایم.

 در سایه سار رحمت الهی، پیروز و تندرست باشید و برای تلاش در سال جدید، فارغ از هرگونه تشویش و نگرانی­، دردها و غم­های زندگی را کناری بگذاریم و با امید بیشتر، خود را برای بهار انسانیت آماده کنیم.السلام علی ربیع الانام.

 

دکتر میررضا مجیدی

 رئیس دانشگاه تبریز

 


( ۱۱ )

نظر شما :