بیانیه دانشگاه تبریز به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۸ کد : ۱۱۳۲۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۱۱

 

دهه فجر مظهر شکوه و عظمت و فداکاری ملّت ایران است

مقام معظم رهبری

 

22 بهمن یادآور خروش و جاری شدن سیل بی انتهای ملتی به ستوه آمده بود که در برابر نظام ستمشاهی با بنیانی مرصوص ایستادگی و اقتدار خود را در تاریخ ماندگار نمود.

22 بهمن یادآور اتحادی مثال زدنی بود که همه ملت در صفی واحد و به زعامت ابر مردی الهی، دست در دست هم، بازو به بازو با وحدت امت و امامت راه پیروزی را برای خود هموار کرد. و امروز در حالی 22 بهمن 98 را جشن می گیریم که پس از گذشت 41 سال از پیروزی غرور آفرین ملت بزرگ ایران بسیاری از توطئه های نظامی، سیاسی و اقتصادی دشمنان خنثی و پیروزی های بزرگی را تجربه نمودیم.

امسال هر چند در غم از دست دادن قهرمان ملی و تاریخی خود "سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" اندوهناک و متأثریم امّا خدای را شاکریم که با درایت رهبر آزاده و فرزانه انقلاب این توطئه شوم دشمن نیز به فرصت انسجام و اتحاد ملّی مبدل گردید و تاس رسوایی دشمن ننگین از آسمان فرو افتاد و مظلومان عالم را به ادامه مقاومت و مداومت در مبارزه امیدوار نمود.

ما دانشگاهیان دانشگاه تبریز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با آرمان های بلندشان پیمانی دوباره می بندیم و بر راهی که آمده ایم تأکید نموده و اعلام می داریم که از میانه راه هرگز باز نخواهیم گشت. اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تبریز ضمن اعلام حمایت از مظلومان عالم و اعلام برائت و انزجار از سیاست ها، رفتارها و اعمال ددمنشانه استکبارگران، معامله قرن را توطئه جدیدی در مقابل جهان اسلام می دانیم و بر باطل بودن این معامله تأکید داریم. رجاء واثق داریم ادامه مبارزه ملّت بزرگ ایران فقط با حضور در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی میسر خواهد بود و ضمن شرکت در انتخابات، همگان را نیز به مشارکت در این امر الهی، سیاسی، اجتماعی و ملّی دعوت می نماییم.

در پایان اعلام می داریم که این میهن و کشور عزیز جز با کار و تلاش و سازندگی، امکان توسعه ندارد و همه مجریان و مسئولان کشوری باید به جایگاه بی بدیل دانشگاه ها در حل معضلات و مشکلات توجه نمایند.

و ضمن بریدن طمع خود از بیرون به فکر ساختن کشورمان بدست پرتوان جوانان و متخصصان داخلی باشند که انشاءالله آن روز دور نیست.

                                                                                                                         دانشگاه تبریز

 

 


( ۱ )

نظر شما :