مراسم بزرگداشت سردار رشید اسلام شهید سلیمانی در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۱۰۵۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۸۱۹

 

مراسم بزرگداشت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایش ظهر امروز با حضور گسترده دانشگاهیان و دیگر احاد مردم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، امام جمعه محبوب شهر تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در این مراسم با تاکید بر اینکه سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یک شخصیت مجاهد، فدارکار، شجاع، انقلابی و ملی بود، تصریح کرد: شهید سلیمانی چهره بین المللی داشت که سرباز خط ولایت بود که در مکتب امام راحل(ره) رشد و پرورش یافته بود.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه با بیان اینکه شهادت وی موجب وحدت و همدلی بیشتر جهان اسلام را به دنبال داشته است، یادآور شد: حضور گسترده مردم در تشییع این شهید والا مقام در کشورمان و عراق و برپایی آیین ها و مراسم ها در نقاط  مختلف کشورهای منطقه نشان از اقتدار، محبوبیت وتاثیر گذاری وی در جهان اسلام و دنیا است. 

 امام جمعه محبوب شهر تبریز همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر جبهه مقاومت فعال در کشورهای منطقه  ثمره زحمات و تلاش این شهید والامقام  است، یادآور شد: او فرماندهی بزرگ، دلسوز و مهربان برای نیروها،  رزمندگان و فرزندان شهدای مدافع حرم بود.

 حجت الاسلام آل هاشم در ادامه افزود: ارج نهادن به خانواده های شهداء، ساماندهی و شکل گیری موکب های اربعین، کمک در حادثه  سیل  فروردین 98، تحکیم  رابطه میان مردم کشورهای منطقه  مخصوصا" کشور ایران و عراق را مدیون زحماتو افکار شهید سلیمانی هستیم و  از این رو همه مردم وظیفه دارند در مراسم های بزرگداشت  این شهید  قهرمان به  جنبه های حماسی این شهید  از قبیل تنفر و برائت از استکبار جهانی و صهیونیسم  توجه  جدی نمایند.

وی در بخش دیگر سخنان خود ضمن  اشاره  به  تقدیم  چهل هزار شهید توسط سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی در طول چهل سال اخیر گفت: سپاه همیشه منشاء خدمات بزرگی در حراست ازکیان کشورمان  بوده و ما نیز در این ارتباط وظیفه داریم ضمن تجلیل و حمایت از فرمانده جدید سپاه قدس موجب دلگرمی وی در ادامه  راه  شهید  سلیمانی باشیم.

دکتر میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز نیز در سخنانی اظهار داشت: همچنانکه  حضرت امام خمینی (ره) گفته شهید  باران  رحمت الهی است  که  به  زمین  جانها امید تازه  می دهد، بنابراین شهادت سپهبد  قاسم  سلیمانی نیز جان و رمق تازه ای به جامعه بخشید و موجب همدلی، وحدت و براداری بیشتر گردید.

وی در ادامه با بیان اینکه قدردانی از خدمتگزاران صدیق از شاخصه های مهم  مردم ایران است، یادآور شد:  حضور میلیونی مردم در مراسم های مختلف نشان از قرار داشتن محبت و مهر سردار در دل مردم به عنوان  یک فرمانده  نظامی مقتدر و یک استراتژیک در منطقه است.

بر پایه همین گزارش؛ پیش از این نیز دانشگاهیان دانشگاه تبریز با تجمع و انتشار بیانیه، اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت را محکوم  و خواستار انتقام سخت از عاملان آن شده بودند.

یادآور می شود: بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت و جمعی از همرزمان آنان پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

 

 


( ۱۶ )

نظر شما :