به میزبانی دانشکده فنی و مهندسی مرند؛ کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری برگزار می شود

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۱ کد : ۹۷۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۷۴

کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری با هدف گرد هم آوردن محققان و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی این حوزه و به افتخار شصتمین سال تولد پروفسور سیامک یاسمی در دانشگاه تبریز، مهرماه سال جاری به میزبانی دانشکده فنی و مهندسی مرند برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر امیر باقری رئیس این کنفرانس و رئیس دانشکده فنی و مهندسی مرند با اعلام این خبر و با بیان اینکه کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری با هدف گرد هم آوردن متخصصان ایرانی و خارجی جهت تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردهای روز دنیا و همچنین حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت بهره مندی از این جمع  علمی در روزهای 9 الی 12 مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این کنفرانس میزبان استاد صاحب نام دنیا از جمله آلمان، اسپانیا، فرانسه، ترکیه، پاکستان، هندوستان و .... خواهد بود که در کنار اساتید بنام ایرانی سطح علمی بسیار بالایی را برای کنفرانس ایجاد خواهند کرد.  

رئیس دانشکده فنی و مهندسی مرند با تاکید بر اینکه در این کنفرانس سعی بر این خواهد بود که در حاشیه کنفرانس از حضور اساتید برجسته جهت برگزاری کارگاه‌های مختلف علمی نیز بهره‌مند شویم، اضافه کرد: همچنین جهت حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و به خصوص دانشجویان دکتری، از تعداد محدودی از تقاضا کنندگان کنفرانس که ارائه مقاله داشته باشند، حمایت مالی خواهند شد.

وی در نهایت یادآور شد: کنفرانس بین المللی جبر جابجایی و کاربردهای آن در هندسه جبری بیشتر با هدف گرد هم آوردن محققان و علاقمندان به جبرجابجایی و ارتباط آن با دیگر شاخه‌های ریاضیات و به خصوص به افتخار شصتمین سال تولد پروفسور سیامک یاسمی در دانشگاه تبریز، در دانشکده فنی و مهندسی مرند برگزار خواهد شد.

وی مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس را تا 15 شهریورماه سال جاری اعلام کرد و افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال مقاله می توانند به نشانی آدرس اینترنتی http://caag.tabrizu.ac.ir/fa مراجعه کنند.

همین گزارش حاکی است؛ دانشکده فنی ومهندسی  مرند در سال تحصیلی ۱۳۷۴ رسماً افتتاح و فعالیت آموزشی خود را در رشته عمران نقشه برداری آغاز کرد و از سال تحصیلی ۱۳۷۵ با ایجاد رشته عمران- ساختمان های بتنی تعداد رشته های تحصیلی به دو رشته افزایش یافت. این دانشکده در راستای گسترش مراکز آموزشی، این دانشکده در حال حاضر در شش رشته تحصیلی (کارشناسی مهندسی عمران -نقشه برداری ،کارشناسی ناپیوسته مهندسی  تکنولوژی عمران -نقشه برداری، کارشناسی مهندسی عمران-عمران، کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران ،کاردان فنی عمران ،کارشناسی ریاضیات وکاربردها ) فعالیت می کند.  این دانشکده با تکیه بر اساتید با تجربه و به کمک دانش روز و تحقیقات علمی درراستای اهداف علمی و پژوهشی و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمدگام بر می دارد.


( ۱ )

نظر شما :