آغاز بکار کارگاه آموزشی تفسیر عکس های هوایی در دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز

۱۷ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۹ کد : ۹۷۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۷۵

کارگاه آموزشی تفسیر عکس های هوایی با شرکت جمعی از کارشناسان سازمان نظام مهندسی استان در دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر بهروز ساری صراف  رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز در آیین آغاز بکار این کارگاه آموزشی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان بر افزایش نقش دانشگاه تبریز در ارتباط با نیازهای سازمان ها  در سطح استانی تاکید کرد و یادآور شد: این کارگاه آموزشی در راستای قرارداد منعقده جهت برگزاری دوره های افزایش مهارتی برای کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست استان آذربایجان شرفی با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گفته وی این دوره چهار روزه  آموزشی در 22 ساعت به صورت عملی به افزایش مهارت شرکت کنندگان در کارگاه در امر شناخت عوارض سطح زمین و تفسیر آن از طریق عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای کمک خواهد نمود.

استاد گروه آموزشی آب و هواشناسی دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز تصریح کرد: این افزایش مهارت هم از طریق سنتی و با استفاده از استریوسکوپ و ابزارهای مربوطه و هم به صورت کامپیوتری و با استفاده از نرم افزار Fotomod  ارایه خواهد شد.

همین گزارش حاکی است؛ کارگاه آموزشی تفسیر عکس های هوایی تا 18 تیرماه ادامه خواهد داشت که مدرسین این دوره شامل اساتید دکتر هاشم رستم زاده، دکتر حسن امامی و دکتر خلیل ولیزاده کامران است.

 


نظر شما :