تجلیل از ۵۴ دانشجوی برگزیده از ۷ دانشگاه منطقه

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۳ کد : ۸۸۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۷۹

 

دبیر سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) از تجلیل از 54 دانشجوی برگزیده از 7 دانشگاه منطقه به میزبانی دانشگاه تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حمید احمدی، دبیر سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) در این خصوص با اشاره به لزوم برگزاری چنین جشنواره در استان اظهار داشت:  دانشجویان نخبه به عنوان بخش مهمی از سرمایه‌ ملی در به ثمر رسیدن برنامه‌های توسعه علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: در همین راستا به منظور ایجاد بستری مناسب برای شناسایی، حمایت و تشویق دانشجویان مستعد و متعاقباً هدایت این استعدادهای درخشان به سمت اولویت‌های راهبردی کشور، دانشگاه تبریز برای سومین سال پیاپی، در قالب برگزاری جشنواره ای دانشجویی، جایزه ای تحت عنوان جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) را به حائزین شرایط اعطا می کند.

دکتر احمدی در ادامه با اشاره به نحوه شرایط شرکت کنندگان در این جشنواره افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل و همچنین دانش آموختگانی که در سال 97 فارغ التحصیل شده اند، مشروط بر این که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از هفت دانشگاه برتر منطقه شامل  دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه علمی- کاربردی تبریز و دانشگاه پیام نور تبریز سپری نموده باشند، تا هجدهم مهر ماه فرصت داشتند نسبت به تهیه و ارسال مدارک جهت شرکت در این رقابت اقدام نمایند.

به گفته وی، مجموعاً 180 پرونده توسط دبیرخانه جایزه مستقر در گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز وصول شد که از این تعداد، 122 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع دکتری، 46 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و 22 پرونده مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی بود.

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در خصوص نحوه داوری نیز یادآور شد: هیأت داورانی متشکل از 53 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های تبریز، علوم پزشکی تبریز، صنعتی سهند و هنر اسلامی تبریز، بررسی پرونده های واصله را بر عهده داشتند و نحوه امتیازدهی به سوابق مختلف آموزشی، پژوهشی و فناوری متقاضیان بر مبنای شیوه نامه اجرایی سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی که توسط گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تدوین و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسیده بود، انجام گرفته است.

به گفته دبیر سومین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) نهایتاً 54 نفر از دانشجویان به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند که از این تعداد، 17 نفر در مقطع دکتری، 19 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 18 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده اند.

دکتر احمدی در خاتمه با تاکید بر اینکه مراسم تجلیل از نفرات برگزیده، ششم اسفند ماه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود، تصریح کرد: در این مراسم، با اهدای لوح سپاس، تندیس افتخار و جایزه نقدی از این دانشجویان مستعد تقدیر به عمل خواهد آمد و مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات منتخب، یک میلیارد و ششصد و ده میلیون ریال است که توسط علی پولاد تقبل شده است.

 


( ۴ )

نظر شما :