دوره آموزشی« طراحی، ساخت و تعمیرات ربات های پرنده» در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۰۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ کد : ۸۶۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۸۸

 

دوره آموزشی «ساختارشناسی، عیب یابی، طراحی، ساخت و تعمیرات ربات های پرنده» به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر فرناز ماهان دبیر گارگاه دوره ساختارشناسی، عیب یابی، ساخت و تعمیرات ربات های پرنده و عضو هیات علمی گروه علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز در این ارتباط گفت: این دوره های آموزشی در روزهای 14 الی 17 بهمن ماه سال جاری در گروه علوم کامپیوتر دانشکده ریاضی دانشگاه تبریز به مدت چهار روز برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به محورهای اصلی دوره آموزشی «ساختارشناسی، عیب یابی، طراحی، ساخت و تعمیرات ربات های پرنده» افزود: آشنایی با عملکرد سیستم ها و زیر سیستم ها روبات های پرنده و پهپاد به طور عملی و مهارت محور، توانایی عیب یابی و تعمیر پرنده های بدون سرنشین، آشنایی با فضای کسب و کار و نیازمندیهای مهارتی مشاغل تخصصی مرتبط با روباتیک هوایی و کاربردهای آن و توانایی انتخاب اجزا و آشنایی با مراکز فروش داخلی و خارجی از جمله محورهای اصلی این دوره ها است.

عضو هیات علمی گروه علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز اضافه کرد: توانایی مونتاژ و پروکرامینک روبات پرنده و آشنایی با اصول خلبانی و پرواز پهپاد و تمرین کارگروهی جهت رسیدن به یک محصول کاربردی از دیگر محورهای این دوره آموزشی چهار روزه است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جامعه هدف جهت شرکت در این دوره تصریح کرد: اولویت با دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در مقاطع کارشناسی و بالاتر است و در صورت تایید استاد امکان شرکت کردن در دوره برای دانش آموزان دبیرستانی در رشته های ریاضی و هنرستان فنی نیز وجود دارد.

دکتر ماهان یادآور شد: دانشجویان پس از اتمام دوره توانایی شناخت قطعات، انتخاب بهترین قطعه بر اساس طراحی انجام شده، محاسبه زمان پرواز و بیشترین مسافت پرواز، شناخت شرایط جوی قبل از پرواز و انجام ایمن ترین خلبانی بر روی وسیله پروازی را خواهند داشت.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه دانشکده علوم ریاضی  این دوره را با همکاری گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه تبریز برگزار می نماید، خاطر نشان کرد: علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی http://vu.tabrizu.ac.ir مراجعه نمایند.


( ۵ )

نظر شما :