هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز برگزار می شود

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۳ کد : ۶۹۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۱۵


رییس دانشگاه تبریز از برگزاری آیین های بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی در تبریز و  هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی با اعلام این خبر گفت: تبریز شهری دانشگاهی و مرکز علم است که هشتصد سال پیش دانشگاه بین المللی ربع رشیدی در آن تاسیس شده و دانشگاه تبریز نیز در امتداد آن، به فعالیت علمی خود در عصر حاضر مشغول است که در هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز به معرفی ظرفیت ها، پیشینه و خدمات علمی در منطقه و این دانشگاه پرداخته خواهد شد.
رییس دانشگاه تبریز با اشاره به ضرورت و اهداف برپایی این آیین ها افزود: شناسائی ظرفیتهای علمی، پژوهشی و اجتماعی دانشگاه در منطقه و کشور و مشارکت دادن سازمان ها، ارگان ها و ادارات در معرفی دانشگاه تبریز در منطقه از جمله اهداف این آیین است.
دکتر پورمحمدی، شناخت نقاط قوت و ضعف و نقد و ارزیابی درونی، مشارکت دادن نیروهای فعال در زمینه معرفی سازمان، تجلیل و تقدیر از نخبگان و اندیشمندان و پیشکسوتان عرصه آموزش عالی در تبریز را از دیگر اهداف برگزاری جشن هفتادمین سالگرد تاسیس این دانشگاه بیان کرد.
 رییس دانشگاه تبریز در ادامه با بیان اینکه برای جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز حدود ۷۰ برنامه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برگزاری همایش، تهیه کتب مختلف و سالنامه با محوریت نخبگان،  اساتید و مشاهیر برجسته دانشگاه، ایجاد نمایشگاه دائمی تاریخچه مصور دانشگاه، چاپ تمبر یادبود، تجلیل از برترین های دانشگاه و افراد موثر در توسعه دانشگاه تبریز بویژه خیرین، تهیه سرود دانشگاه، ضرب سکه، مبادلات علمی و فرهنگی دانشگاه تبریز با شهرهای خواهرخوانده تبریز و ... از جمله این برنامه ها است.
وی از همکاری همه دستگاه و نهادهای استان در برگزاری هر چه باشکوهتر این دو رویداد خبر داد و افزود: آیین های بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی در تبریز و هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز با همکاری شورای شهر، شهرداری، استانداری، صدا و سیما و جامعه خیرین، فارغ التحصیلات دانشگاه و ... دستگاه ها برگزار خواهد شد.
رییس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در این دانشگاه برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ حدود ۱۷ برنامه به تصویب رسیده که از این تعداد ۵ برنامه به صورت بین المللی، چهار برنامه در قالب ملی و 8 برنامه نیز به صورت منطقه ای برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این ارتباط دانشگاه تبریز با همکاری شهرداری تبریز برای این رویداد مهم برنامه های چون بازسازی و آماده سازی رصدخانه بیلیندی و برج خلعت پوشان دانشگاه برای بازدید کنندگان و گردشگران تبریز 2018، استفاده از ظرفیت دانشجوئی و هیات علمی، برگزاری همایش های علمی پژوهشی با موضوع توسعه و چشم انداز آینده تبریز و ... در نظر گرفته است.
وی با اشاره به تشکیل کمیته های مختلف این آیین گفت: برای برپایی هر چه بهتر هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز حدود  10 کمیته از جمله علمی، ارتباطات، پشتیبانی، فرهنگی، دانشجویی، رفاه، حمل و نقل، استقبال و تدارکات و ... تشکیل شده است.


( ۷ )

نظر شما :