دانشگاه تبریز بیست و هفتمین قرارداد همکاری را در قالب "پروتکل مولانا " امضا نمود

۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۲ کد : ۶۶۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۲۵

 

دانشگاه تبریز بیست و هفتمین قرارداد همکاری را در قالب "پروتکل مولانا " با دانشگاه ایغدیر کشور ترکیه امضاء نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز، در این ارتباط با اعلام اینکه کشورهای منطقه بر اساس توافق 2011 در قالب "پروتکل مولانا " به همکاری های علمی پژوهشی و آموزش می پردازند گفت: در همین راستا بیست و هفتمین قرارداد دانشگاه تبریز با دانشگاه ایغدیر ترکیه امضاء شدکه ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید و دانشجویان بصورت دوره های کوتاه مدت در حوزه های علوم کشاورزی، فنی مهندسی، علوم ریاضی، علوم ورزشی و تربیت بدنی از مفاد این همکاری است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی، انجام طرح‌های پژوهشی و آموزشی، دوره‌های آموزشی از راه دور و برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی مشترک و نیز تسهیل شرکت اساتید در همایش‌های علمی همدیگر را از دیگر مفاد این تفاهم همکاری‌ ذکر نمود.

خاطر نشان می شود: این تفاهم نامه با هدف تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک با استفاده از توانمندی های دو طرف به امضای دکتر محمدرضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز و پروفسور دکتر محمت حاکی آلما، رییس دانشگاه ایغدیر ترکیه رسید.

یادآور می شود: دانشگاه تبریز در حاشیه چهارمین نشست اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز در آگوست 2011 و در قالب پروتکل مولانا پایه گذاری شد و تاکنون دانشگاه تبریز  با 19  دانشگاه کشورهای ترکیه، آذربایجان، قبرس و ... از جمله دانشگاه های آوراسیای باکو، دانشگاه حاجی بکتاش ولی نوشهیر، دانشگاه فنی ارزروم دانشگاه‌ بوزوک، دانشگاه جمهوریت‌، دانشگاه یو.اس.ای.آر، دانشگاه اردو، دانشگاه ارزینجان، دانشگاه فرات، دانشگاه کاستامنو، دانشگاه چانکایا، دانشگاه کلیس هفتم آرالیک، دانشگاه بی‌کنت، دانشگاه یلدرم بیازیت، ، دانشگاه بیتیلس ارن ، دانشگاه اک سرای، دانشگاه قبرس شمالی و دانشگاه دوزجه در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا نموده است.


نظر شما :