نشست معاونین اداری و مالی 13 دانشگاه بزرگ کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

نشست معاونین اداری و مالی 13 دانشگاه بزرگ کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

۲۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۱ کد : ۶۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۶۴
.
نشست معاونین اداری و مالی 13 دانشگاه بزرگ کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

دوازدهمین نشست معاونین اداری و مالی 13 دانشگاه بزرگ کشور، به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، قائم مقام دانشگاه تبریز در این نشست ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، با اشاره به بند الف ماده 49 گفت: قانونگذار با تدوین این قانون مقرر کرده بود که تحول اساسی فرآیندهای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی صورت گیرد، ولی با این وجود در عمل شاهد هستیم که مشکلاتی هنوز موجود است.
دکتر حمید رضا قاسم زاده، در ادامه با اشاره بر اینکه این قانون دارای برخی موانع و مشکلاتی است که در صورت رفع آنها می توان به سیر تحول رشد دانشگاه ها کمک شایانی کرد، یادآور شد: دانشگاه ها با همه این مسائل، باید از ظرفیت های قانونی موجود برای ارتقای همه جانبه خود استفاده کنند.
وی با اشاره به سیاست ها و موضوعات راهبردی ابلاغ شده توسط مرکز هیات های امنا و ممیزه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، افزود: تدوین برنامه های عملیاتی توسط معاونت های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، اداری و مالی، پژوهش و فناوری، دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی و طرح آن در چنین نشست هایی موجب  اتخاذ رویه هماهنگ و کارشناسی شده در موارد ارجاعی به کمیسیون های دائمی می گردد.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه تبریز نیز در این نشست ضمن معرفی اجمالی دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه در سال 1326 بعد از دانشگاه تهران تاسیس شده و در حال حاضر 21 دانشکده، چندین پژوهشکده و قطب علمی، چندین دانشکده اقماری در شهرستان ها، پردیس بین المللی، 800 نفر هیات علمی و ... دارد.
دکتر علی حسین زاده دلیر با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 24 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، افزود: جذب دانشجوی خارجی از دیگر سیاست های راهبردی و کلان دانشگاه تبریز است که سعی داریم با برداشتن موانع جذب دانشجو از کشورهای منطقه تعداد دانشجویان بیشتری جذب این دانشگاه شوند.
همین گزارش حاکی است: ارایه گزارش کمیته تشکیل شده در یازدهمین نشست در دانشگاه فردوسی مشهد، ارایه گزارش مربوط به ساختار و تشکیلات 13 دانشگاه بزرگ، بررسی نامه معاونت اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص قانون پرداخت 25 درصد فوق العاده ایثارگری و ارایه گزارش مربوط به بررسی دستور العمل مدیریت سبز در دانشگاه از جمله موضوعات مورد بحث این نشست دو روزه در دانشگاه تبریز بود.
یادآور می شود: این نشست دو روزه با حضور معاونین اداری و مالی دانشگاه های تبریز، تهران، شیراز، فردوسی، خواجه نصیر الدین طوسی، علامه طباطبائی، تربیت مدرس، صنعتی امیر کبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف و اصفهان برگزار شد.