بیانیه دانشگاه تبریز به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو

۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ کد : ۶۴۶۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۶۹۲

 

 

دانشگاه تبریز به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارز با استکبار در 16 آذر 1332 بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

16 آذر، یکی از روزهای افتخارآمیز تاریخ ایران و نماد مبارزه با استکبار است که در آن، جوانان آزادمرد و آگاه پرچم بیزاری از تاریکی ها، ظلم، استبداد و استکبار را بر دوش کشیده و چراغ بیداری و آزادی خواهی را روشن نگه داشتند.

در چنین روزی مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران، در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخی خونشان امضاء کردند تا پایه های زنگار گرفته حکومت 2500 ساله طاغوت به لرزه بیفتد.

آری! دانشجو نماد زلالی، پاکی، آرمانخواهی، بیداری و مظهر تحولات اساسی در جامعه است؛ آنسان که مضامینی همچون«استقلال» و «آزادی» بواسطه همین جوانان پرشور معنی پیدا می کند؛ توسعه و تعالی کشور در ساحت های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی و ... مدیون جوانان پرتوان، خلاق و استکبارستیز است.

16 آذر، یادآور دلیری دانشجویان و روز تکریم از این قشر نخبه جامعه است. این چشمه جوشان استعداد، همچنان سرزنده  است و هر زمان که نیاز کشور اقتضاء کند، با وجود خویش درخت آزادی را آبیاری می کنند؛ چنانچه در امتداد آن سه یار دبستانی، علی محمدی ها، احمدی روشن ها، قشقایی ها و شهریاری ها سر بر می آورند و این امر نشان می دهد که دانشجویان و دانشگاهیان، همچنان در تمام صحنه های حساس کشور حضوری تاثیرگذار دارند.

      دانشگاه تبریز ضمن پاسداشت 16 آذر و تبریک این روز به آحاد دانشجویان، بویژه دانشجویان دانشگاه تبریز، انتظار دارد دانشجویان عزیز همچون همیشه در کنار تعلیم، تزکیه و حساسیت به تحولات کشور و جامعه را نیز وجهه همت خود قرار دهند و برای همیشه، عَلَم آزادگی و استکبارستیزی را برافراشته نگه دارند.

                                                                                                                                                                                                                                     دانشگاه تبریز

 


( ۲ )

نظر شما :