جلسه شورای فرهنگ عمومی استان دردانشگاه تبریز برگزار شد

۰۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۵ کد : ۶۴۳۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۰۹

 

هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال 96 با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار آذربایجان شرقی و مقامات استانی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز،  حجت الاسلام دکتر آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان، در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال 96 ضمن سپاسگذاری از میزبانی دانشگاه تبریزو تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج یک فرهنگ است و بسیجیان در تمامی عرصه‌ها پیشرو بوده و همواره در صحنه حاضر هستند، لذا در این هفته باید از ایثار و فداکاری بسیجیان تقدیر و در ترویج این فرهنگ کوشش شود.   

حجت الاسلام آل هاشم، با اشاره به درخشش اساتید دانشگاه های استان در مجامع بین المللی، گفت: دانشگاه ها از مراکز مرجع و فرهنگ ساز در جامعه هستند و باید نقش فعالی در حوزه پاسداشت گنجینه ها و تکریم نمادهای فرهنگی ایفا نمایند.

کنگره علامه جعفری،کمک‌های هلال احمر و دیگر دستگاه‌های استان به زلزله زدگان غرب کشور و بزرگداشت روز نیروی دریایی از دیگر مواردی بود که توسط نماینده ولی فقیه در استان در این جلسه مطرح شد.

استاندار آذربایجان شرقی، هم در این جلسه با اشاره به برخی مسائل نو پدید در حوزه فرهنگ، مواجهه علمی، مستدل همه جانبه نگرانه را در برخورد با پدیده های فرهنگی اجتماعی ضروری دانست.

دکتر مجید خدابخش، افزود: پشتیبانی مغرضانه دشمنان نظام جمهوری اسلامی از فرقه های نوظهور و کذایی با هدف کم رنگ شدن عرفان اصیل اسلامی و سست شدن اعتقادات مردم است که باید به آگاه سازی جوانان در این مسایل پرداخت.

 رییس دانشگاه تبریز، نیز در این جلسه با گزارشی از فعالیت های فرهنگی دانشگاه و اشاره به اینکه در شش ماهه گذشته حدود ۶۰۰ عنوان برنامه فرهنگی با مشارکت دانشجویان این دانشگاه برگزار شده است، گفت: برگزاری "کرسی‌های نظریه‌پردازی و ترویجی، نقد نظر، آزاد اندیشی و مناظره"، " برنامه‌های مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری"، " ویژه برنامه‌های ایام و مناسبت‌های ملی و مذهبی"و " عفاف و حجاب"، " آیین نکوداشت دانش‌ آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های سراسر کشور و دهمین جشنواره فرهنگ ملل"، " نشست علمی فرهنگی با دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آیندهون هلند"، "همایش نقش دانشگاه و صنعت در اقتصاد مقاومتی"، "مشروطیت" و " پیشگامان بصیرت"، "یادواره شهدای ۲۷ به دانشکده فنی دانشگاه تبریز"، "نمایشگاه تحول در علوم انسانی" و " دستاوردهای دفاعی، موشکی و هسته‌ای کشور" فقط گوشه ای از اقدامات دانشگاه تبریز در حوزه فرهنگی و اجتماعی است. 

دکتر محمدرضا پورمحمدی،  یادآور شد: اعتبارات بخش فرهنگی اجتماعی دانشگاه در سال ۹۰، دو میلیارد ریال بود که امسال با افزایش ۱۰ برابری به ۲۰ میلیارد ریال رسیده است. 

وی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر دانشگاه تبریز در سطح بین الملل، افزود: کسب رتبه اول کشوری در بین دانشگاه‌های جامع کشور بر اساس اعلام موسسه تایمز، کسب رتبه دوم کشوری و ۱۹ آسیا در تولیدات علمی همکاری‌های بین‌المللی توسعه بر اساس گزارش موسسه لایدن، کسب رتبه پنجم در بین دانشگاه‌های جامع کشور بر اساس گزارش ISC ، قرارگیری در بین دانشگاه‌های سطح یک کشور بر اساس ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قرارگیری  پنج نفر از اساتید دانشگاه تبریز در زمره یک درصد دانشمندان تاثیرگذار بر اساس گزارش موسسه تامسون رویترز و کسب رتبه‌های برتر جشنواره‌های فارابی، زیست فناوری فدراسیون سرآمدان علمی ایران، از پیشرفت‌های علمی دانشگاه تبریز است. 

خاطر نشان می شود: درهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال 96 سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا، دکتر محمد علی کی نژاد، رییس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر رحیم شهرتی فر، معاون سیاسی، امنیتی، انتظامی استانداری، دکتر محمد محمدپور، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر رضا استاد رحیمی، مدیرکل جدید سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، حسن استوار آذر مدیرکل اجتماعی استانداری و حجت الاسلام نظری به ارائه نکته نظرات خود پرداختند.

 


( ۱ )

نظر شما :