مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز معرفی شد

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۰ کد : ۶۳۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۰۹


آیین معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با حضور سردار رحیم نوعی اقدم برگزار شد.
به گزار روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز در این آیین،  لقب مشهدالشهداء را افتخار دانشگاه تبریز عنوان کرد و گفت: دانشگاه تبریز از پیشگامان انقلاب اسلامی بوده، ۲۹ بهمن و انقلاب فرهنگی از این دانشگاه شروع شده و سرداران و شهدای گرانقدری چون شهید باکری ها را در دامان خود پرورانده و بیش از ۱۵۰شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی افزود: دانشگاه تبریز برنامه های متنوع فرهنگی را با موضوعیت شهید و شهادت برگزار نموده و در آینده  نیز سه برنامه عظیم کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی غرب آسیا، گرامیداشت شهدای دانشگاه تبریز و مراسم ارج گذاری به دانشجویان شاهد و ایثارگر را اجرا خواهد کرد که نقش دانشجویان و تشکلهای دانشجویی در این برنامه ها بسیار برجسته است.
بر پایه همین گزارش، سردار رحیم نوعی اقدم، از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این آیین، ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا گفت: ما رزمندگان خط مقدم تا زمانی که زنده ایم، با جان و مال از آرمان های اسلام و انقلاب دفاع می کنیم تا شما دانشگاهیان در عزت و افتخار و اقتدار، در سنگر علمی مجاهدت کنید که نظام مقدس جمهوری اسلامی برای بقا، به حضور شما در این اماکن مقدس نیاز دارد.
سردار نوعی اقدم، افزود: من افتخار می کنم که بزرگ شده لشکر همیشه قهرمان ۳۱ عاشورا هستم و هرچه دارم، از این لشکر است. همچنانکه  امروز در سوریه و عراق با ادبیات لشکر ۳۱عاشورا و فرهنگ شهید باکری کار می کنند.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس، در ادامه با اشاره به حضور و ظهور داعشی ها در منطقه گفت: دشمنان اسلام از بدو انقلاب، از تمام هجمه ها برای مقابله با تفکر اسلام ناب محمدی بر همه نوع حربه متوسل شده اند و با تجهیز القاعده و طالبان و ... سعی در به دست گرفتن قدرت منطقه را داشتند که ناموفق بودند و ۷ سال است که داعش را تجهیز کرده اند ولی در این امر کاملا شکست خورده اند.
وی اضافه کرد: دشمنان قسم خورده با این فشارها اهداف بلندی را در منطقه دنبال می کردند که وابسته کردن حاکمیت سوریه به آمریکا، عزل بشار اسد، نا امن کردن مرزهای ایران و به طبع آن، نا امن کردن ایران از مهم ترین آن اهداف بود.
سردار رحیم نوعی اقدم در بخش پایانی سخنان خود افزود: قدرت مطلق منطقه و امن ترین کشور جهان ایران است و به برکت حضور مستشاری نیروی ایرانی در سوریه و لبنان، تا نابودی کامل داعش چیزی نمانده است.
شایان ذکر است: در ادامه این مراسم، از زحمات حسین قنبری، مسئول سابق بسیج دانشجویی تقدیر و مهدی نیرومند به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز انتخاب شد.

 


( ۱۷ )

نظر شما :