پیام رییس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۷ کد : ۶۲۱۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۹۹۲۲

 

 

 

دکتر محمدرضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی ۹۷۹۶را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

"و قل رب زدنى علما" بگو پروردگارا! علم و دانش مرا زیاد کن. (طه، ۱۱۴)

علم خورشیدی است که از نور پرفروغش اعماق تاریکی ها روشن و سرّهای نهفته آشکار شده و راههای روشن فردا با مفتاح سحرآمیزش گشوده می شوند؛ و مهرماه سمبل و نماد پویایی دوبارۀ این آفتاب عالمتاب است که دانش پژوهان و علم آموزان؛ مجددا با شادابی و سرزندگی، تعلیم و تربیت را از سر می گیرند و از خرمن دانش اساتید، توشه ها می چینند تا در فردای جامعه، دروازه های تازه پیشرفت را فتح کنند.

دانشجویان عزیز این فرمایش امیر مومنان؛ حضرت علی (ع) را چراغ راه خود قرار دهند که: فرصت ها مانند ابر بهار می گذرند. پس این روزهای جوانی را مجالی مغتنم برای علم آموزی و تحقیق بشمار آورید و با استفاده از امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی که دانشگاه ها و جامعه در اختیار شما قرار می دهند؛ پیشرفت و رفاه آینده خود، کشور و نظام را تضمین نمایید.

آینده جهان و مسیر پیشرفت کشورها از شاهراه علم، صنعت و اقتصاد دانش محور میسر خواهد شد و تکنولوژی های نوین، از سلولهای بنیادی تا هوش مصنوعی اگرچه نقشی تأثیرگذار خواهند داشت امّا همه اینها توسط نیروی انسانی متخصص ممکن خواهند بود لذا خود را برای آینده، به سلاح توانایی مسلح نمایید.

شما وارد دانشگاهی شده اید که وارث بزرگترین مجموعه آموزشی جهان اسلام، «ربع رشیدی» است و امروز نیز با برنامه ریزی در عرصه های جهانی و ملی می درخشد. در اتحادیه های مهم بین المللی از جمله (IAU), (IUC), (KUNIB) حضوری مؤثر و تعیین کننده دارد، در داخل نیز همواره از دانشگاه های پیشرو بوده است. این دانشگاه جایگاه بزرگانی چون پروفسور هشترودی ها در علم، باکری ها در شجاعت و درایت و مرتضوی ها در اخلاق بوده است، سعی نمایید خلفی شایسته برای این بزرگان باشید.

دانشگاه تبریز چونان شهری مجهز، با امکانات منحصر بفرد خوابگاه های دانشجویی، استادیوم، ژیمنازیوم و سالن های متعدد ورزشی، غذاخوری ها، بازارچه دانشجویی، فضای سبز مصفا، مراکز فرهنگی و نمایشگاهی، خشکشویی، نانوایی، بانک، فروشگاه تعاونی مصرف، آژانس و... محیطی دلنشین را فراهم آورده تا دانشجویان فارغ از دغدغه، با خیالی آسوده به کسب علم و دانش بپردازند.

اینجانب آغاز سال تحصیلی را به جامعه دانشگاهی از جمله استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، کارکنان کشور، بویژه دانشجویان جدیدالورود که مرحله جدیدی در زندگی خود را آغاز می نمایند، تبریک گفته و از خداوند متعال، تعالی مدارج علمی توأم با توفیق را برای همه دانشگاهیان آرزومندم.

                                                                                                                                                                  دکتر محمدرضا پورمحمدی

                                                                                                                                                                   رییس دانشگاه تبریز                                                                                                      

 


( ۱۶ )

نظر شما :