اولین نشست هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه های منطقه ۳ کشور در دانشگاه تبریز برگزار شد

۰۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۱ کد : ۶۱۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۱۴

 


اولین نشست هم اندیشی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی منطقه 3 کشور به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز، در این نشست با تاکید بر اینکه متوسط جرایم و تخلفاتی که در محیط های علمی و دانشگاهی صورت می گیرد، بسیارکمتر و پایین تر از سایر نهادها، دستگاه ها و سطح جامعه است، تاکید کرد: همگان باید برای کاهش و پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی، تخلفات و جرایم چاره جویی و فکر و ایده داشته باشند که در این میان نقش و کمک دانشگاه ها با توجه به بعد تربیت کننده آنها و ارایه راهکارهای علمی و دقیق مهم است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی تصریح کرد: برخی مشکلات در جامعه و نظام اداری کشور وجود دارد و قابل کتمان هم نیست، و لذا برای حل این مشکلات باید با توجه به شرایط و وضعیت موجود در جامعه راهکار ارایه، تصمیم گیری درست و چاره اندیشی شود.
دکتر فردین خرازی، رییس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت کشور، نیز در این نشست گفت: موتور محرکه توسعه هر جامعه ای نظام اداری آن است و در همین راستا نیز برای اینکه در کشورمان به توسعه پایدار دست پیدا کنیم، باید ضمن توجه به ارتقای نظام سلامت اداری، باید نظام اداری سالمی هم داشته باشیم.
وی در بخش دیگر سخنان خود کشف تخلف، فرایند رسیدگی به تخلفات، بررسی پرونده ها و صدو رای و ابلاغ و اجرای آن را از جمله مراحل رسیدگی به تخلفات اداری برشمرد.
 رییس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت کشور، دادن آموزش های لازم به کارکنان برای کاهش تخلف و پیشگیری را ضروری بیان کرد و افزود: در حال حاضر بسیاری از کارمندان در دستگاه ها و نهادها ندانسته و به خاطر عدم آشنایی لازم با مقررات و قوانین مربوط با انواع تخلفات، دچار این مشکل و آسیب می شوند و بدینسان ضروری است آموزش های لازم در این زمینه داشته باشیم.
وی در خاتمه اظهار داشت: توجه به حقوق شهروندی، ارتقای حقوق مردم و رضایتمندی مردم از نظام اداری از جمله اولویت های دولت است و در این زمینه نیز تلاش می شود، با توجه به ظرفیت های موجود در کشور و ارتقای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری این روند تسریع و بهبود یابد.
دکتر محمود شیخ زاده، دبیر منطقه 3 هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست گفت: این نشست در جهت ارتقای سطح دانش حرفه ای و افزایش سطح کیفی رسیدگی به پرونده ها در هیات های بدوی، رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه های منطقه 3 و حسن اجرای قوانین و مقررات ناظر بر هیات های رسیدگی به تخلفات اداری برگزار می شود.
وی افزود: همچنین در ابتدای این نشست دبیرخانه منطقه 3 هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی منطقه 3 در دانشگاه تبریز با حضور دکتر خرازی، رییس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت کشور، دکتر حسن عابدی جعفری، نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر آشورلو، رییس شعبه 42 دیوان عدالت اداری، دکتر علی کرمی رییس منطقه 5 بازرسی کل کشور و مدیر کل استان آذربایجان شرقی افتتاح و در این راستا برخی از وظایف و مسئولیت های دفتر هماهنگی هیات های وزارت متبوع به دبیرخانه منطقه 3 تفویض و واگذار خواهد شد.
همین گزارش حاکی است: نقد و بررسی آراء صادره از هیات ها و علت نقض آن ها در دیوان عدالت اداری به صورت شکلی و ماهوی، از سوی دکتر آشورلو، رییس شعبه 42 دیوان عدالت اداری، برگزاری کارگاه عملی با محوریت بررسی آراء صادره از هیات ها  به لحاظ شکلی و ماهوی، توسط دکتر خباز و حسینی، تحلیل آماری تخلفات اداری از سوی خوش اخلاق، ارایه گزارش عملکرد توسط روسای هیات ها و جمع بندی برنامه و نتیجه گیری این نشست از سوی دکتر حسن عابدی جعفری، نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ... از دیگر برنامه های این نشست یک روزه با حضور روسا و اعضای هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی منطقه 3 ( دانشگاه های تبریز، صنعتی سهند، شهید مدنی آذربایجان، ارومیه، صنعتی ارومیه، محقق اردبیلی و زنجان) بوده است.

یادآور می شود: اولین نشست هم اندیشی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان دانشگاه های و موسسات آموزشی و پژوهشی منطقه 3 از طرف دبیرخانه منطقه 3 و با همکاری امور حقوقی دانشگاه تبریز و دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

 


( ۱ )

نظر شما :