بیانیه دعوت به راهپیمایی دانشگاه تبریز به مناسبت روز جهانی قدس

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۳ کد : ۶۰۲۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۳۴۵

 


 دانشگاه تبریز با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، ضمن اعلام همبستگی با مردم فلسطین، از تمامی مردم ایران جهت حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد:
 « روز قدس روز قدرت اسلام است»           امام خمینی(ره)
قدس، قبلۀ اول مسلمانان جهان، کانون اتحاد توحید پرستان است و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، نماد استکبارستیزی و مجمع عظیم برائت آزادگان جهان از زورگویی و کودک کشی دژخیمان صهیونیستی، ورای نژاد، مذهب، ملیّت و گرایش های سیاسی است که در آن با مشت های گره خورده و صف های بهم فشرده، از توحش و نسل کشی اسرائیل غاصب و حامیان آن اعلام انزجار می کنند.
این روز یادگار پیر فرزانه انقلاب و رهبر بی نظیر قرون اخیر حضرت امام خمینی(ره) است و ایران اسلامی بر اساس راهبرد همیشگی اش، بر حمایت از مظلومان جهان، بویژه پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تاکید داشته و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری«اشغال سرزمین اسلامی فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی خسارت بزرگی را بر جهان اسلام تحمیل کرده و زخم مهلکی را بر پیکر مسلمانان وارد آورده است وما برای درمان آن تلاش می کنیم.»
حماسه بی نظیر انتخابات و دولت محبوب برآمده از بطن و خواست عموم جامعه، بر اتحاد و انسجام داخلی کشور افزوده است. نماد این همدلی را در انتقام سخت سپاه و پاسخ به حملات تروریستی داعش در تهران شاهد بودیم. حمایت مردم ایران از جبهه مقاومت و قدس عزیز، همچنین مقابله با سلفی ها و تکفیری ها، از یک دیدگاه الهی و تسلیم نشدن در مقابل ظلم برمی¬خیزد.
در حالیکه منادیان دروغین حقوق بشر، داعیه دارن صلح جهانی و دنیای عاری از خشونت، چشم های به ظاهر حقیقت بینشان را به نسل کشی ها، غارت ها، قتل و تجاوزها و اشغالگری های سفاکان صهیونیست بسته اند، باید بدانند که قدس، به عنوان سمبل امت واحده، قلب مسلمین جهان را بهم گره زده و اعمال شیطانی همچون شهرک سازی های نامشروع در اراضی فلسطینیان و ادامه اشغالگری آنها، نمی تواند رویای واهی و افسانه ای ارض موعود را برایشان به ارمغان بیاورد.
دانشگاه تبریز ضمن دعوت از همه مردم و مسلمانان جهان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس اعلام می¬دارد همه اقشار دانشگاهی اعم از اساتید،کارکنان و دانشجویان با شرکت در راهپیمانی روز جهانی قدس،  ضمن اعلام انزجار از رژیم غیر قانونی صهیونیستی، یکبار دیگر با آرمان های پاک معمار کبیر انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید پیمان خواهد کرد.


دانشگاه تبریز


( ۷ )