دیدار مسئولین و اساتید دانشگاه طرطوس سوریه با رییس دانشگاه تبریز

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۵ کد : ۵۸۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۸۷

در دیدار مسئولین و اساتید دانشگاه طرطوس سوریه  با رییس دانشگاه تبریز راه‌های گسترش همکاری ‌فی ما بین بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در این نشست ضمن تشریح برنامه‌های کلان و راهبردی این دانشگاه در حوزه های مختلف از برای توسعه همکاری بین المللی با دانشگاه‌های جهان و منطقه و به ویژه دانشگاه‌های کشور سوریه گفت: دانشگاه آماده هر گونه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی مشترک با دانشگاه های جهان و به ویژه با دانشگاه های کشور دوست و همسایه است.

دکتر محمد رضا پور محمدی در ادامه با تاکید بر این اینکه این دانشگاه در حال حاضر نزدیک با 60 دانشگاه جهان تفاهم نامه همکاری مشترک دارد، افزود: توسعه همکاری علمی بین المی از جمله برنامه راهبردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که دانشگاه تبریز نیز بر اساس این سیاست این برنامه را جزو اولویت های اول قرار داده است.

وی با بیان اینکه این همکاری های مشترک بین المللی می تواند در زمینه هایی همچون تبادل استاد و دانشجو، اجرای تحقیقات علمی، برگزاری دوره های مشترک، کنفرانس ها، همایش ها و ... باشد، یادآور شد: باید از تمامی ظرفیت‌های همدیگر برای توسعه و پیشرفت همه جانبه دو کشور و ملت استفاده شود.

ییس دانشگاه تبریز، در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه این دانشگاه بعد از دانشگاه تهران به عنوان دومین دانشگاه کشور از لحاظ قدمت در حال حاضر به عنوان یکی از دانشگاه های برتر و جامع کشور ایران مطرح است، تصریح کرد: دانشگاه تبریز با بیش از 24 هزار دانشجو، 21 دانشکده، 750 نفر هیات علمی، چندین قطب علمی و مراکز تحقیقاتی و عضویت در چندین اتحادیه دانشگاه های منطقه و جهان، از ظرفیت های بالفعل و بالقوه برای گسترش ارتباطات درسطح بین المللی برخوردار است.

دکتر ابراهیم حسن، معاون دانشگاه طرطوس کشور سوریه نیز در این نشست به نمایندگی از هیات اعزامی به دانشگاه تبریز در سخنانی ضمن ارایه گزارشی از کشور سوریه و به خصوص از وضعیت دانشگاه طرطوس گفت این دانشگاه با داشتن بیش از 15 هزار دانشجو، چندین مرکز علمی و 11 دانشکده از جمله یکی از دانشگاه های مهم سوریه است.

وی افزود: با توجه به این ظرفیت های این دانشگاه و به خصوص روابط نزدیک ایران با سوریه می توان با شناسایی و آشنایی از ظرفیت های علمی دو کشور، از این نوع همکاری های علمی و پژوهشی برای رفاه و رشد همکاری های دو کشور و ملت گام های موثری برداشت.

همین گزارش حاکی است: در ادامه این نشست دانشجویان سوری که  در دانشگاه تبریز تحصیل می کنند، نشستی با هیات اعزامی و اساتید دانشگاه طرطوس داشتند. بازدید از بخش های مختلف از دانشگاه تبریز از دیگر برنامه های هیات اعزامی اساتید دانشگاه طرطوس بود.

خاطر نشان می شود: هم اکنون 17 دانشجوی سوری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.

 


نظر شما :