کنگره بین المللی تاریخ اقتصادی تبریز در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۰۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۹:۱۶ کد : ۵۴۴ رویدادها و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۴۰۲

کنگره بین المللی تاریخ اقتصادی تبریزاردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز، با بیان اینکه اساتید، محققان و علاقمندان به شرکت در این کنگره تا 30 آذر ماه 1394 برابر با ششم نوامبر 2015 فرصت دارند چکیده مقالات خود را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند، تصریح کرد: هدف از برگزاری این کنگره، بررسی روند تاریخی جریانات اقتصادی تاثیرگذار بر موقعیت اقتصادی شهر تبریز در گذشته، حال و چشم انداز آتی است و همچنین ارایه راهکارهای مناسب جهت ارتقای جایگاه اقتصادی شهر تبریز و ایفای نقش ارزنده آن در تحولات اقتصادی بین المللی، کشوری و منطقه ای است.
دکتر حسین فخر در ادامه تاریخ، اقتصاد و توسعه (مطالعه تاریخ اقتصادی تبریز و نقش آن در توسعه کشور)، تاریخ اخلاق و فرهنگ اقتصادی تبریز (فرهنگ کار، سخت کوشی، پس انداز، میانه روی)، تاریخ اقتصاد تجاری، کشاورزی و صنعتی تبریز و تاریخ نهادها و موسسات و اقشار و طبقات اقتصادی تبریز از جمله محورهای اصلی این کنگره اعلام کرد و یادآور شد: نقش زنان در تاریخ اقتصادی تبریز، نقش ایلات و عشایر در تاریخ اقتصادی تبریز، نقش طبقه متوسط شهری در تاریخ اقتصادی تبریز و تبیین اسناد تاریخی – اقتصادی مرتبط با محورهای کنگره از دیگر موضوعات ویژه این کنگره است.
دبیر کنگره بین المللی تاریخ اقتصادی تبریز اضافه کرد: تمامی مقالات واصله پس از طی فرایند داوری و تایید اعتبار علمی توسط اعضای کمیته علمی در یک یا چند بخش از زیر مجموعه های کنگره (یعنی خلاصه مقالات، مجموعه مقالات، مجلات علمی پژوهشی دانشگاه) منتشر خواهد شد.
دکتر فخر در خاتمه خاطر نشان کرد: مقالات دارای اعتبار علمی در ویژه نامه‌ مجله علمی پژوهشی تاریخ نامه ایران بعد از اسلام به چاپ خواهد رسید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی http://eht2015.tabrizu.ac.ir/fa/Index.html مراجعه نمایند.نظر شما :