مقاله کارشناس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز برتر انتخاب شد

۲۱ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۷ کد : ۴۱۵ رویدادها و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۷۲۶


مقاله کارشناس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز در اولین همایش کشوری مطالعات میکروسکوپی در دانشگاه شیراز به عنوان مقاله برتر انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، بلال حسن زاده در این همایش که در مرکز تحقیقات هیستومورفومتری و استریولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، مطالعات خود را تحت عنوان شناسایی سلول های زایای اولیه شناور در خون رویان شترمرغ به وسیله ایمونوهیستوشیمی ارائه کرده بود.

وی در این پژوهش به همراه دکتر ابوالقاسم نبی پور و دکتر حسام دهقانی با استفاده از آنتی بادی SSEA4و رنگ آمیزی PASموفق به شناسایی سلول های زایای اولیه در خون رویان شترمرغ شده است.

همین گزارش حاکی است؛ شناسایی و استفاده از این سلول ها که در مطالعات بیوتکنولوژیک و ترانس ژنیک پرندگان برای تولید داروهای نوترکیب و حیوانات تراریخت کاربرد دارد، می تواند در توسعه این حوزه از علوم زیستی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر حسن زاده دارای مدرک PhDبافت شناسی مقایسه ای دامپزشکی بوده و تاکنون چهار مقاله از وی در مجلاتISI منتشر و تصویر یکی از همین مقالات به عنوان عکس روی جلد مجله آناتومیست های ژاپن انتخاب و چاپ شده است.

لازم به ذکر است:اولین همایش کشوری مطالعات میکروسکوپی هشتم و نهم خردادماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارائه 170 مقاله ازدانشجویان، اساتید و پژوهشگران دانشگاه های سراسرکشور برگزار شد.


( ۱ )

نظر شما :