دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز افتتاح شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۶ کد : ۳۷۲ رویدادها و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۱۷۶

دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز با حضور هیات رییسه این دانشگاه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز در مراسم افتتاحیه این دانشکده ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های علمی انجام گرفته در دانشگاه در چند روز اخیر گفت: در چنین فضایی است که انسان احساس می کند، در محیط دانشگاه قرار دارد.
 دکتر محمدرضا پورمحمدی در ادامه با اشاره به رویکرد علوم در دهه های پیشین بر انتزاع افزود: اما در سال های اخیر دانش ها به سمت امتزاج و ترکیب پیش می روند و ما باید با ایجاد گرایش های جدید و بین رشته ای خود را با تغییر علوم و رویکرد جامعه به آنها هماهنگ کنیم و از اینرو لازم است دانشگاههای ما به دانشگاه کار آفرین تبدیل شوند.
به گفته وی دانشگاه تبریز دومین دانشگاه کشور و قطب علمی شمالغرب کشور باید در همه عرصه های تولید علم و فناوری منطقه پیشتاز باشد و برای حصول این هدف لازم است کارهای جدید انجام  گیرد که تاسیس این دانشکده نمونه ای از آنهاست.
دکتر علیقلی نیائی، مسئول راه اندازی و تاسیس دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز نیز در این آیین ضمن تقدیر از دانشکده ها و اشخاصی که در راه اندازی این دانشکده زحمت کشیده اند گفت: پس از شش سال فعالیت مستمر آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی و همچنین دانشجویان این رشته، در سال 1390 مجوز تاسیس دانشکده مهندسی شیمی و نفت از وزارت علوم  اخذ شد و در حال حاضر در مجموعه مهندسی شیمی و نفت به ترتیب 203، 57 و 4 نفر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می باشند.
به گفته وی، هم اکنون این دانشکده دارای 10 نفر هیات علمی تمام وقت، دو نفر در حال جذب و دو نفر دانشجوی بورسیه دکتری در دانشگاههای کانادا  می باشد.
خاطر نشان می شود: افتتاح دانشکده مهندسی شیمی و نفت پس از قریب به 8 سال فعالیت گروه مهندسی شیمی، با همکاری دانشکده های شیمی و فنی مهندسی مکانیک صورت گرفت.
بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم از دست اندرکاران و فعالان راه اندازی و تاسیس این دانشکده تجلیل بعمل آمد.


( ۳ )

نظر شما :