نمایشگاه دائمی دستاوردهای فناوری و محصولات دانش بنیان دانشگاه تبریز گشایش یافت

۳۰ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۰ کد : ۳۷۰ رویدادها و اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۵

نمایشگاه دائمی دستاوردهای علمی، فناوری و محصولات دانش بنیان دانشگاه تبریز در محل مرکز رشد واحدهای این دانشگاه با حضور رییس و دانشگاهیان گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و محصولات دانش بنیان 45 شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه تبریز به نمایش گذاشته شده است.
بر اساس این گزارش، بازیافت ضایعات رنگ، تولید اکسید آهن مغناطیسی با خلوص بالا، دستگاه برش یونیورسال لوله، ساخت باطری ذخیره فعال شونده با شتاب، طراحی و ساخت تجهیزات هدایت و ناوبری، تولید راکتور هیدروترمال، تولید کود آلی ورمی کمپوست، تولید چسب حرارتی، تولید مواد کنتراست، ساخت و بکار گیری دستگاه های آزمون و آنالیز مواد، ربات، دستگاه رفلکتور پلاسمایی، تولید تابلو فرمان آسانسور، تولید زئولیت، ساخت و جایگزین آتل های پلی اتیلنی، تولید کف های یکپارچه هیریدی پایه اپوکسی، طراحی و ساخت ابزار جراحی انعطاف پذیر، سند جامع آمایش سرزمینی آذربایجان شرقی، ساخت ادجونت با استفاده از روغن معدنی و ... از جمله محصولات ارایه شده در این نمایشگاه است.
دکترمهدی قاسمی کاکرودی، رییس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه در حال حاضرمحصولات 15 شرکت مستقر در این مرکز تجاری سازی گردیده و همچنین اکثر محصولات به نمایش گذاشته شده رو به تجاری سازی است، گفت: تاکنون بیش از12 میلیارد ریال قرار داد تحقیق و پژوهش با صنایع مختلف منعقد شده است.
وی افزود: مرکز رشد دانشگاه تبریز در سال 1388 برای ارایه خدمات حمایتی از ایده های نوآورانه و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپا، با کمک های مشاوره ای اساتید مجرب دانشگاه و همچنین استفاده از خدمات آزمایشگاه های مجهز موجود در این دانشگاه راه اندازی شده است.
اضافه می نماید:این مرکز رشد با هدف افزایش کمی و کیفی SMEها در سطح شمالغرب کشور و کمک به رونق اقتصادی محلی مبتنی بر فنّ آوری، کمک به کاهش مهاجرت نخبگان از استان با حمایت از طرح های فنّ آوری، ایجاد زمینه کارآفرینی وحمایت ازنوآوری وخلاقیت نیروهای محقق و جوان، بسترسازی برای ایجاد فرصت های شغلی مناسب، جذب کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه های مختلف فنّ آوری، ایجاد شبکه همکاری بر پایه دانش در سطح استان بمنظور اطلاع رسانی و مدیریت جریان دانش و فنّ آوری در میان متخصصین و شرکت های فنّ آور و بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه های مختلف فنّ آوری در جهت افزایش ثروت و سطح زندگی فعالیت می کند.


نظر شما :