اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد دانشگاه تبریز

۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰ کد : ۹۷۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۱۸

 

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر حمید احمدی با اعلام این خبر و با بیان اینکه فراخوان ثبت نام جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال تحصیلی 99-1398 از پنجم تیرماه آغاز شده و تا 15 مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان بر اساس آئین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، در سال تحصیلی 99-1389 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

به گفته وی، متقاضیان بهره مندی از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 99-1398، حداکثر تا 15 مردادماه سال جاری فرصت دارند، تا با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، موسوم به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir، نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

 رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید نیست، یادآور شد: بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی را که بالاترین امتیاز را از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند، از طریق سامانه سینا اعلام خواهد کرد.

وی افزود: در این ارتباط دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات نحوه ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه سینا، به وب سایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان به آدرس dotsa.tabrizu.ac.ir مراجعه نمایند. 

دکتر احمدی درخصوص جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می کند که از آن جمله می توان به اعتبارات آموزشیاری/ پژوهشیاری/ فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی/ کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، راتبه دانشجویی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی/ فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد.

بنا به این گزارش، تعداد دانشجویان دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند، مجموعاً ۴۸ نفر بوده است که از این تعداد، ۲۳ نفر در رشته های زیرمجموعه گروه عمده تخصصی فنی- مهندسی در حال تحصیل هستند؛ و تعداد نفرات برگزیده در گروه های عمده تخصصی علوم پایه، علوم انسانی و کشاوزی نیز به ترتیب ۱۳ نفر، ۱۱ نفر و یک نفر بوده است.


( ۴ )

نظر شما :